Mieszkańcy Kraszowic mają problem z dojazdem do domów

Mieszkańcy Kraszowic mają problem z dojazdem do domów
fot. Marcin Zabawa O sprawie powiadomiła nas Czytelniczka. Napisała, że firma Auto-Linie zrezygnowała z kursowania na trasie Ocice-Bolesławiec-Ocice i że mieszkańcy Kraszowic nie mają jak wracać z pracy do domów. Właściciel spółki tłumaczy, że trasa jest nierentowna.
istotne.pl autobus, kraszowice, auto-linie, pks bolesławiec

O nagłośnienie sprawy poprosiła nasza Czytelniczka. W SMS-ie do redakcji napisała:

Jestem mieszkanką wsi Kraszowice. Piszę w imieniu swoim oraz innych osób, które mają ten sam problem. Od  września nie mamy czym wracać z pracy do domu, gdyż firma Auto-Linie zrezygnowała z kursowania na naszej trasie – Ocice-Boleslawiec-Ocice. Ludzie, którzy pracują do 18:00, nie mają jak wrócić do domu, a młodzież, która kończy lekcje o 16:00, ucieka z zajęć, żeby zdążyć na ostatni autobus PKS-u o 15:35. [...]

Jesteśmy odcięci od świata i nikogo ta sprawa nie obchodzi. Zostaliśmy z tym problemem sami.

– Ta trasa jest dla nas nierentowna – wyjaśnia Robert Góra, właściciel Auto-Linii. – Sytuacja na rynku przewozów pasażerskich jest trudna, koszty prowadzenia firmy rosną. Rozważaliśmy możliwość utrzymania kursów na tej trasie, bardzo potrzebnej mieszkańcom naszego powiatu. Z przyczyn finansowych musieliśmy jednak z niej zrezygnować.

Jak udało nam się ustalić, mieszkańcy powiatu zwrócili się do PKS-u o utworzenie nowego kursu autobusowego po 18:00. – Wysłaliśmy pismo z propozycją uruchomienia kursu z Bolesławca do Ocic o 19:00 – mówi w rozmowie z portalem i gazetą „Istotne Informacje” Bolesław Dziedzic, dyrektor ds. przewozów pasażerskich PKS Bolesławiec. – Ale do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Nie jest jednak przesądzone, czy PKS utworzy dodatkowy kurs do Ocic. – Analizujemy, ilu pasażerów będzie korzystało z tego połączenia i czy da ono efekty ekonomiczne – podkreśla Dziedzic. Do sprawy wrócimy.

(informacja ii)