Trzy osoby ranne w dwóch kolizjach

Trzy osoby ranne w dwóch kolizjach
fot. Marcin Zabawa Koło miejscowości Łąka tir zderzył się busem. W skrzyżowaniu ulic Modłowa i Cieszkowskiego kierowca BMW wjechał pod tira.
istotne.pl łąka, kolizja, tir

W poniedziałek, 13 września, miały miejsce dwie kolizje. Do groźnego zdarzenia doszło koło miejscowości Łąka. Drogą jechały dwa tiry. Kierowca pierwszego tira zwolnił i chciał skręcić. Kierowca drugiego tira, jadącego za nim, nie zdążył wyhamować i aby uniknąć uderzenia zjechał na przeciwny pas ruchu. Ciężarówka zderzyła się z busem. W kolizji ranne zostały trzy osoby z Volkswagena.

Do zdarzenia doszło na drodze z  Bolesławca do ŁąkiDo zdarzenia doszło na drodze z Bolesławca do Łąkifot. Marcin Zabawa
Trzy osoby jadące busem zostały ranneTrzy osoby jadące busem zostały rannefot. Marcin Zabawa
Aby nie najechać na tył innej ciężarówki kierowca tira zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z busemAby nie najechać na tył innej ciężarówki kierowca tira zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z busemfot. Marcin Zabawa

O wielkim szczęściu może mówić kierowca BMW. Mężczyzna jechał ulicą Modłową, w kierunku centrum. Na skrzyżowaniu ulicy Modłowej z ulicą Cieszkowskiego (obwodnica) kierujący BMW nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy samochodu ciężarowego. Kierowca tira, chcąc uniknąć zderzenia, ominął auto osobowe, ściął znak i wjechał na pas zieleni, uszkadzając koło i podwozie. Ciężarówka załadowana była parkietem. Waga ładunku to 21 ton. Gdyby kierowca tira nie ominął auta osobowego doszłoby do tragedii. Dzięki refleksowi kierowcy ciężarówki auto osobowe zostało tylko lekko zahaczone i nikomu nic się nie stało.

Z BMW odpadł zderzakZ BMW odpadł zderzakfot. Marcin Zabawa
Ciężarówka zatrzymała na się pasie zieleniCiężarówka zatrzymała na się pasie zielenifot. Marcin Zabawa
Kierowca BMW wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierowcy tiraKierowca BMW wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierowcy tirafot. Marcin Zabawa
Kierowca tira wykazał się refleksem i ominął BMWKierowca tira wykazał się refleksem i ominął BMWfot. Marcin Zabawa

(informacja SebeQ/ii)