Według naszego sondażu będzie druga tura

Wybory 2010
fot. Krzysztof Gwizdała Z naszego sondażu, który przeprowadziliśmy na przełomie października i listopada, wynika, że Piotr Roman nie wygra w pierwszym głosowaniu. Szykuje się druga tura i ostra walka.
istotne.pl 0 wybory, sondaż

Reklama

W naszym sondażu przedwyborczym oddano ponad tysiąc głosów. Badanie trwało tylko cztery dni. Wynika z niego jasno, że będzie druga tura. Na Piotra Romana oddano 43% głosów. Jeśli nasz sondażowy wynik się potwierdzi w oficjalnym głosowaniu, to będzie oznaczało to spadek popularności obecnego prezydenta o kilka punktów procentowych – cztery lata temu Piotr Roman zdobył bowiem w pierwszej turze ponad 49% głosów.

Do drugiej tury może wejść z Romanem albo Dariusz Kwaśniewski, albo Bogusław Nowak – tak wynika z sondażu. Podczas badania obaj kandydaci cały czas mieli podobny poziom poparcia. Wydaje nam się jednak, że wynik Nowaka jest trochę przeszacowany, bo sondaż został wykonany zaraz po tym, jak jego zwolenników upokorzono na forach internetowych po problemach z rejestracją listy. Możliwe, że to zmobilizowało zwolenników Nowaka do wyrażenia swojej opinii w sondażu.

21 listopada bolesławianie będą wybierać wśród ośmiu kandydatów. Na stanowisko prezydenta Bolesławca startują: Dominik Chodyra, Irena Dul, Dariusz Jancelewicz, Józef Król, Grzegorz Kunecki, Dariusz Kwaśniewski, Bogusław Nowak i Piotr Roman.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu i poparciu swojego kandydata.

(informacja Krzysztof Gwizdała)

Reklama