BKS: turniej piłkarski i szachowy z okazji Dnia Dziecka

Młody piłkarz BKS Bobrzanie
fot. BKS Bobrzanie Specjalnie dla dzieci BKS Bobrzanie zorganizował piłkarski turniej żaków oraz turniej szachowy. Zawody odbyły się na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego MOSiR przy ul. Spacerowej.
istotne.pl 0 dziecko, turniej, dzień, szachy, żacy, bks bolesławiec

W niedzielę (13-go czerwca) odbyły się turnieje z okazji „Dnia Dziecka z BKS”. Najmłodsi piłkarze rywalizowali w turnieju żaków. Odbył się także turniej szachowy. Do turnieju piłkarskiego zgłosiło się 7 drużyn. Mecze trwały po 15 minut i rozgrywano je systemem „każdy z każdym”. Turniej wygrała drużyna żaków BKS Bobrzanie! Tuż za nią na podium uplasowały się: Nysa Zgorzelec i Karkonosze Jelenia Góra. Kolejne miejsca zajęły: Skorpiony Lubań, Włókniarz Leśna, Granica Bogatynia i Lotnik Jeżów Sudecki. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Miłosz Kozioł. Najlepszym strzelcem - Wojciech Brzoza, zaś tytuł najlepszego bramkarza przypadł w udziale Agacie Pazicz.

Mistrzami turnieju została drużyna BKS BobrzanieMistrzami turnieju została drużyna BKS Bobrzaniefot. BKS Bobrzanie
Oprócz turnieju piłkarskiego odbył się także turniej szachowyOprócz turnieju piłkarskiego odbył się także turniej szachowyfot. BKS Bobrzanie

W turnieju szachowym, w kategorii 5-9 latków zwyciężyła Pola Juchaniuk przed Maciejem Sucheckim. Wśród dzieci w wieku 10-12 lat zwyciężył Michał Jóżków przed Patrykiem Witko i Dominikiem Grabowym. W kategorii 13-15 lat zwyciężył Mikołaj Ziętek. Drugie miejsce zajęła Elwira Kupisz, zaś na trzeciej pozycji uplasowała się Kasia Bańbura. Dzień dziecka z BKS został dofinansowany z pieniędzy Gminy Miejskiej Bolesławiec.