Udany start pływaków z Bolesławca w Czeskiej Lipie

Pływak w basenie
istotne.pl 0 pływanie, czeska lipa, masters

XI Międzynarodowe Mistrzostwa Czech w pływaniu Masters "Korunni Cup" 2010 odbyły się 12 i 13 czerwca w Czeskiej Lipie. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników, zrzeszonych w 38 klubach pływackich, z 4 państw: Czech, Słowacji, Niemiec i Polski. Udanym startem mogą pochwalić się bolesławianie z Klubu Pływackiego Masters.

Wyniki bolesławian

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Marta Satoła 800 m stylem dowolnym, Fryderyk Popieliński 800 m dowolnym, Henryk Kopaniecki 100 m grzbietowym, dwukrotnie Andrzej Daszyński 200 m motylkowym i 800 m dowolnym oraz Ewa Cygan 200 m klasycznym.

Drugie miejsca zajęli: Marcin Klimkowski 100 m grzbietowym, Jacek Patera 200 m zmiennym, oraz Fryderyk Popieliński 400 m zmiennym, 200 m zmiennym i 200 m dowolnym. Na trzecich pozycjach uplasowali się: dwukrotnie Andrzej Daszyński 400 m zmiennym, 200 m zmiennym, Jacek Patera 800 m zmiennym, Henryk Kopaniecki 200 m zmiennym, Ewa Cygan 100 m klasycznym i Dorota Bernat 200 m klasycznym.

Pływacy z Bolesławca startowali także w dwóch sztafetach, zajmując w nich trzecie miejsca. Bolesławieccy Mastersi z Czeskiej Lipy przywieźli łącznie 18 medali. Występ naszych pływaków został dofinansowany z budżetu miasta Bolesławiec.