Czy biegacze z Iwin wyjadą na Mistrzostwa Europy?

Angelika Haniszewska w czasie biegu
fot. UKS "Tukan" Młodzi sportowy z UKS „TUKAN” Iwiny otrzymali powołania do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy w Biegu na Orientację. Ich wyjazd stoi pod znakiem zapytania. Powodem jest brak pieniędzy.
istotne.pl 0 iwiny, haniszewska, kadra, powołanie, uks tukan

Reklama

Angelika Haniszewska i Marek Wojnowicz z klubu UKS „Tukan” Iwiny zostali powołani do Kadry Narodowej Juniorów na Mistrzostwa Europy w Biegu na Orientację, które rozpoczną się pod koniec czerwca w Hiszpanii. Młodzi zawodnicy wywalczyli powołanie ciężką pracą na treningach i skutecznymi startami w eliminacjach krajowych. Jednak ich wyjazd stoi pod znakiem zapytania. Powodem są względy finansowe.

Polityka Ministerstwa Sportu i Turystyki została ukierunkowana na wspieranie sportów wchodzących w program Igrzysk Olimpijskich. Polski Związek Orientacji Sportowej, jako reprezentant sportów nieolimpijskich, otrzymał w bieżącym roku znacznie obniżoną dotację w porównaniu do lat ubiegłych. Związku nie stać na pełne finansowanie wyjazdów zawodników, nawet na najważniejsze imprezy światowe.

Lista zawodników powołanych na mistrzostwa w HiszpaniiLista zawodników powołanych na mistrzostwa w Hiszpaniifot. DP

Pierwszy raz, w historii klubu, udało się jego podopiecznym dostąpić zaszczytu reprezentowania Polski na imprezie takiej rangi. Niestety, wyjazd może nie dojść do skutku. UKS „Tukan” Iwiny, za pośrednictwem serwisu IstotneInformacje.pl, apeluje do lokalnych instytucji, polityków i przedsiębiorców finansowe wsparcie dla sportowców. Osoba do kontaktu: Dariusz Pachnik, tel. 505 600 638, e-mail: [email protected]

(informacja DP/ii)

Zobacz także

Polski Związek Orientacji Sportowej

Reklama