Jedna osoba ranna w wypadku pod Gromadką

Jedna osoba ranna w wypadku pod Gromadką
fot. KP PSP Bolesławiec Kierowca Nissana stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna ma pokiereszowane nogi. Prawdopodobnie przyczyną wypadku była nadmierna prędkość.
istotne.pl policja, wypadek, straż pożarna, gromadka

Niedawno pisaliśmy o tym, że w czwartek, 8 października, na drodze między Krzyżową a Gromadką pojawiła się niemal stumetrowa plama oleju. Było tak ślisko, że kierowcy Renault i Mercedesa wypadli z drogi i wylądowali w rowie. W kolizji ucierpiał jedynie kierujący Renault. Mężczyzna trafił do szpitala na obserwację.

W tym miejscu często dochodzi do groźnych zdarzeń drogowych. Stoi tam znak „Uwaga, śliska nawierzchnia” i ograniczenia prędkości do 40 km na godzinę.

fot. KP PSP Bolesławiec
fot. KP PSP Bolesławiec

Kolejny groźny wypadek miał miejsce we wtorek, 13 października. Około 7:40 kierowca Nissana Primery stracił panowanie nad autem, wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo.

Kierowca jechał sam. – Był uwięziony w pojeździe – mówi portalowi IstotneInformacje.pl Robert Brzeziński, zastępca komendanta PSP w Bolesławcu. Aby go uwolnić, strażacy musieli rozciąć karoserię Nissana.

fot. KP PSP Bolesławiec
fot. KP PSP Bolesławiec

Mężczyzna ma pokiereszowane nogi. Trafił do bolesławieckiego szpitala. Prawdopodobnie przyczyną wypadku była nadmierna prędkość.

Aktualizacja 2009-10-13 12:02

37-letni kierowca był trzeźwy.

(informacja KP PSP Bolesławiec/ii)