Budowa basenu ma ruszyć na początku przyszłego roku

Projekt pływalni
fot. Pracownia Architektoniczna Piotr Dominiczak i Mariusz Szczurasze Zakończenie inwestycji planowane jest na styczeń 2011 r. Jej wartość to ponad 19 mln zł.
istotne.pl 0 urząd miasta, galeria, inwestycja, basen, pl. popiełuszki

Reklama

Na początku listopada ub.r. pisaliśmy, że Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego placu Popiełuszki. Informowaliśmy, że na najatrakcyjniejszym pod względem inwestycyjnym terenie inwestorzy mają postawić galerię handlową i basen.

fot. Pracownia Architektoniczna Piotr Dominiczak i Mariusz Szczurasze

Najpierw wybudowana zostanie pływalnia sportowo-rekreacyjna, która będzie składać się m.in. z hali basenowej (basen sportowy o wymiarach 16x25 m i niecka rekreacyjna), kawiarni, zespołu saunowego, pokoju masażu, solarium i kortu do gry w squasha.

Wszystkie elementy usługowe obiektu będą w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych. Ponadto przy placu Popiełuszki ma powstać podziemny garaż na prawie 50 aut.

fot. Pracownia Architektoniczna Piotr Dominiczak i Mariusz Szczurasze

Wartość inwestycji to ponad 19 mln zł (Gmina Miejska stara się o dofinansowanie ze środków unijnych). Wykonawcą jest firma Eiffage Budownictwo Mitex. W środę, 21 października, w Sali Rajców (bolesławiecki Ratusz) odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano projekt nowej pływalni.

fot. Gerard Augustyn

Na przełomie października i listopada firma złoży wniosek o pozwolenie na budowę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace ruszą na początku przyszłego roku. Zakończenie inwestycji planowane jest na styczeń 2011 r.

– Nam, architektom, i gminom zależy na tym, aby tego typu obiekty były charakterystyczne, dobrze wpisywały się w architekturę miasta i właściwie spełniały swoje funkcje – powiedział portalowi IstotneInformacje.pl Mariusz Szczuraszek, współwłaściciel Pracowni Architektonicznej z Ostrowa Wielkopolskiego. – Ta pływalnia na pewno się sprawdzi.

Pierwszy z lewej: Mariusz Szczuraszek; pierwszy z prawej: Adam ZarębskiPierwszy z lewej: Mariusz Szczuraszek; pierwszy z prawej: Adam Zarębskifot. Gerard Augustyn

– Pod względem architektonicznym będzie to obiekt jedyny w swoim rodzaju, nie skorzystaliśmy z żadnego gotowca – podkreślił Adam Zarębski, dyrektor spółki Eiffage Budownictwo Mitex. – Będzie łączył wiele interesujących funkcji. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

(informacja UM/ii)

Reklama