Budowa basenu ma ruszyć na początku przyszłego roku

Budowa basenu ma ruszyć na początku przyszłego roku
fot. Pracownia Architektoniczna Piotr Dominiczak i Mariusz Szczurasze Zakończenie inwestycji planowane jest na styczeń 2011 r. Jej wartość to ponad 19 mln zł.
istotne.pl urząd miasta, galeria, inwestycja, basen, pl. popiełuszki

Na początku listopada ub.r. pisaliśmy, że Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego placu Popiełuszki. Informowaliśmy, że na najatrakcyjniejszym pod względem inwestycyjnym terenie inwestorzy mają postawić galerię handlową i basen.

fot. Pracownia Architektoniczna Piotr Dominiczak i Mariusz Szczurasze

Najpierw wybudowana zostanie pływalnia sportowo-rekreacyjna, która będzie składać się m.in. z hali basenowej (basen sportowy o wymiarach 16x25 m i niecka rekreacyjna), kawiarni, zespołu saunowego, pokoju masażu, solarium i kortu do gry w squasha.

Wszystkie elementy usługowe obiektu będą w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych. Ponadto przy placu Popiełuszki ma powstać podziemny garaż na prawie 50 aut.

fot. Pracownia Architektoniczna Piotr Dominiczak i Mariusz Szczurasze

Wartość inwestycji to ponad 19 mln zł (Gmina Miejska stara się o dofinansowanie ze środków unijnych). Wykonawcą jest firma Eiffage Budownictwo Mitex. W środę, 21 października, w Sali Rajców (bolesławiecki Ratusz) odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano projekt nowej pływalni.

fot. Gerard Augustyn

Na przełomie października i listopada firma złoży wniosek o pozwolenie na budowę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace ruszą na początku przyszłego roku. Zakończenie inwestycji planowane jest na styczeń 2011 r.

– Nam, architektom, i gminom zależy na tym, aby tego typu obiekty były charakterystyczne, dobrze wpisywały się w architekturę miasta i właściwie spełniały swoje funkcje – powiedział portalowi IstotneInformacje.pl Mariusz Szczuraszek, współwłaściciel Pracowni Architektonicznej z Ostrowa Wielkopolskiego. – Ta pływalnia na pewno się sprawdzi.

Pierwszy z lewej: Mariusz Szczuraszek; pierwszy z prawej: Adam ZarębskiPierwszy z lewej: Mariusz Szczuraszek; pierwszy z prawej: Adam Zarębskifot. Gerard Augustyn

– Pod względem architektonicznym będzie to obiekt jedyny w swoim rodzaju, nie skorzystaliśmy z żadnego gotowca – podkreślił Adam Zarębski, dyrektor spółki Eiffage Budownictwo Mitex. – Będzie łączył wiele interesujących funkcji. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

(informacja UM/ii)