Więcej światła w Warcie Bolesławieckiej

Więcej światła w Warcie Bolesławieckiej
fot. Krzysztof Gwizdała W Tomaszowie Bolesławieckim, Iwinach i Warcie Bolesławieckiej zamontowano nowe oświetlenie, warte łącznie 250 tys. zł. – To nie koniec inwestycji – zapowiada wójt Mirosław Haniszewski.
istotne.pl warta bolesławiecka, inwestycja, oświetlenie, haniszewski

W trzech gminach (Tomaszowie Bolesławieckim, Iwinach i Warcie Bolesławieckiej) pojawiło się nowe oświetlenie. Wartość inwestycji to 250 tys. zł. – Jak dotąd nie spotkałem się z negatywnymi opiniami na temat tego przedsięwzięcia – mówi portalowi IstotneInformacje.pl Mirosław Haniszewski, wójt Warty Bolesławieckiej.

Jak tłumaczy wójt, montaż oświetlenia miał na celu m.in. uniezależnienie gminy od wpływów firmy EnergiaPro. – A poza tym inwestycja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców – dodaje.

Oświetlenie w Warcie BolesławieckiejOświetlenie w Warcie Bolesławieckiejfot. Krzysztof Gwizdała

Przy drogach wojewódzkich i powiatowych zamontowano lampy 100-watowe, przy drogach gminnych 70-watowe. W Tomaszowie Bolesławieckim zdemontowano 6 lamp 300-watowych. W ich miejsce pojawiło się 15 lamp o mocy 100 watów, dzięki czemu miejscowość jest znacznie lepiej oświetlona. – To nie koniec inwestycji, planujemy już kolejne – podkreśla Mirosław Haniszewski.

(informacja ii)