Świetne występy zawodników UKS Ilyo

Świetne występy zawodników UKS Ilyo
fot. UKS Ilyo W prestiżowym turnieju Sokol Cup bolesławieccy taekwondocy zdobyli siedem medali. Natomiast Kamil Serafin wywalczył kwalifikację do finałów Mistrzostw Polski Juniorów.
istotne.pl taekwondo, turniej, kamil serafin, jan filipek

W dniach 16-17 października w Olsztynie odbyły się eliminacje do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów. Bolesławiec reprezentowało dwóch zawodników: Kamil Serafin oraz Adam Filipek. Ten pierwszy zajął II miejsce w kategorii do 59 kg, zapewniając sobie udział w mistrzostwach. Filipek uległ rywalowi już w pierwszej walce. Zawodnikowi odnowiła się kontuzja śródstopia, której nabawił się podczas tegorocznego obozu kadry wojewódzkiej.

Kamil Serafin wywalczył kwalifikację do finałów Mistrzostw Polski JuniorówKamil Serafin wywalczył kwalifikację do finałów Mistrzostw Polski Juniorówfot. UKS Ilyo
Ekipa UKS Ilyo zdobyła 7 krążków na Sokol CupEkipa UKS Ilyo zdobyła 7 krążków na Sokol Cupfot. UKS Ilyo

W miniony weekend najmłodsi taekwondocy UKS Ilyo rywalizowali w turnieju Sokol Cup, który odbył się w czeskim Hradec Kralove. Bolesławianie zdobyli siedem krążków, w tym trzy złote i jeden srebrny. Miejsca medalowe wywalczyli:

  • Paulina Stojanowska – pierwsze miejsce w kategorii do 41 kg
  • Remigiusz Różnicki – pierwsze miejsce w kategorii do 45 kg
  • Klaudia Faltyn – pierwsze miejsce w kategorii do 37 kg
  • Wiktoria Knapczyk – drugie miejsce w kategorii do 26 kg
  • Patrycja Kopała – trzecie miejsce w kategorii do 44 kg
  • Marcin Skiba – trzecie miejsce w kategorii do 45 kg
  • Kacper Różnicki – trzecie miejsce w kategorii do 36 kg
Od lewej: Grzegorz Kozioł, Marcin Skiba, Remigiusz Różnicki i Adam FilipekOd lewej: Grzegorz Kozioł, Marcin Skiba, Remigiusz Różnicki i Adam Filipekfot. UKS Ilyo

Tydzień wcześniej w Bydgoszczy odbyła się pierwsza edycja turnieju Sponsor Cup, zorganizowanego przez Klub Karor. W konkurencji walk złote medale zdobyli: Grzegorz Kozioł, Adam Filipek, Remigiusz Różnicki oraz Marcin Skiba.

(informacja UKS Ilyo/ii)