Brydż wizytówką Bolesławca

Brydż wizytówką Bolesławca
fot. Marcin Zabawa W ramach XVIII Trzydniówki Brydża Sportowego w naszym mieście rozegrano Mistrzostwa Polski Teamów oraz turniej z cyklu Grand Prix Polski Par.
istotne.pl zawody, brydż, jarosław molenda

W miniony weekend Bolesławiec stał się prawdziwą brydżową stolicą Polski. W ramach XVIII Bolesławieckiej Trzydniówki Brydża Sportowego odbyły się: Mistrzostwa Polski Teamów oraz turniej z cyklu Grand Prix Polski Par. W zawodach wystartowało 348 zawodników z Polski, Niemiec, Litwy i Białorusi. Rozgrywki można było oglądać na żywo za pośrednictwem strony Bridge Base Online.

Od lewej: Jarosław Molenda i Piotr TuszyńskiOd lewej: Jarosław Molenda i Piotr Tuszyńskifot. BKB

W turniejach wzięła udział m.in. krajowa czołówka brydżystów, w tym reprezentanci Polski. Organizatorzy zawodów wręczyli tradycyjną ceramikę bolesławiecką Krzysztofowi Martensowi i Piotrowi Tuszyńskiemu, członkom drużyny, która dokładnie ćwierć wieku temu zdobyła złoty medal olimpijski.

Złoci medaliści Mistrzostw PolskiZłoci medaliści Mistrzostw Polskifot. BKB

Organizatorem zawodów był Bolesławiecki Klub Brydżowy. Organizację pochwalił sam prezes Polskiego Związku Brydża Sportowego Radosław Kiełbasiński.

Turnieje przyniosły sporo niespodzianek. Już w eliminacjach Mistrzostw Polski Teamów odpadły: ekipa z Krzysztofem Martensem w składzie oraz dwie bolesławieckie drużyny. Najlepszy okazał się zespół Dąbrówka Starka, grający w składzie: Olech Bestrzyński, Robert Nowicki, Kazimierz Omernik i Marcin Pędziński.

Zwycięzcy Grand Prix Polski ParZwycięzcy Grand Prix Polski Parfot. BKB

Turniej Grand Prix Polski wygrała para: Marek Markowski (trener reprezentacji Polski juniorów) i Robert Księżopolski. Drugie miejsce zajęli Jerzy Wiszniewski i Leszek Szymaniecki, a na trzeciej pozycji uplasowali się Sławomir Zawiślak, reprezentant Polski, i Marek Jeleniewski.

Zawodnicy BKB Bolesławiec dobrze wypadli w pozostałych rozgrywkach. Andrzej Kaźmierczak z Antonim Ochotem zajęli trzecie miejsce w turnieju Grand Prix MZBS Karkonosze, a Lech Warężak z Wiesławem Tabiszewskim uplasowali się na czwartej pozycji w turnieju Grand Prix Dolnego Śląska.

Impreza uzyskała dofinansowanie Województwa Dolnośląskiego, Powiatu Bolesławieckiego i Gminy Miejskiej Bolesławiec. Współorganizatorem imprezy był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu.

(informacja BKB/ii)