Hat trick Serkiesa – wysokie zwycięstwo BKS!

Chrystian Serkies
fot. istotne.pl BKS Bobrzanie wysoko pokonał Pumę Pietrzykowice (6:2). Bramki dla bolesławieckiej drużyny zdobyli: Chrystian Serkies (3), Adam Popecki, Kamil Mielnik i Mirosław Kunz.
istotne.pl 0 mielnik, chrystian serkies, puma, pietrzykowice, popecki, bks bolesławiec

W sobotę (19 września) BKS podejmował u siebie Pumę Pietrzykowice. Mecz zaczął się dla bolesławian pechowo. W 10 minucie goście oddali groźny strzał na bramkę Dawida Kizymy. Piłka, po uderzeniu Macieja Kulasa, odbiła się od poprzeczki i przekroczyła linię bramkową. W 25 minucie, po faulu na Adamie Popeckim sędzia podyktował rzut karny dla BKS. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem zdobył wyrównującego gola. W 37 minucie było już 2:1 dla BKS. Po podaniu Kamila Mielnika piłkę do siatki skierował Chrystian Serkies. W 43 minucie na bramkę bolesławian groźnie strzelał Łukasz Czajkowski. Strzał głową, na szczęście dla miejscowych, był niecelny.

Sędziowie sobotniego spotkaniaSędziowie sobotniego spotkaniafot. Marcin Zabawa
Radość piłkarzy BKS po golu Kamila MielnikaRadość piłkarzy BKS po golu Kamila Mielnikafot. Marcin Zabawa

W drugiej połowie kibice obejrzeli jeszcze 5 goli. W 47 minucie na 3:1 dla BKS podwyższył Kamil Mielnik. Piłkarz BKS uderzył na bramkę Pumy z okolic 16 metra. Podkręcona piłka wpadła w okienko bramki gości. Minutę później drugiego gola, po indywidualnej akcji, zdobył Chrystian Serkies. W 54 minucie Michał Michalski przegrał pojedynek sam na sam z Dawidem Kizymą. Goście starali się zmienić niekorzystny dla nich wynik. W 57 minucie Mateusz Dudzic trafił w poprzeczkę. Minutę później sędzia podyktował rzut karny dla Pumy. Dawid Kizyma nie dał się zaskoczyć i obronił strzał Pawła Holdenmajera. Bolesławianie przeprowadzili błyskawiczną kontrę, po której Chrystian Serkies podwyższył prowadzenie BKS na 5:1 – jednocześnie zaliczając hat tricka.

Chrystian Serkies w meczu z Pumą zaliczył hat trickaChrystian Serkies w meczu z Pumą zaliczył hat trickafot. Marcin Zabawa
Kamil Mielnik walczy o piłkęKamil Mielnik walczy o piłkęfot. Marcin Zabawa

W 60 minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Błażej Rajchel. Piłkarz BKS strzelił wprost w golkipera. W 69 minucie goście ponownie trafili w poprzeczkę bramki. W 75 minucie piłkę do bolesławieckiej bramki skierował Mateusz Dudzic. Sędzia dopatrzył się jednak spalonego i gola nie uznał. W 85 minucie było już 6:1 dla BKS. Na listę strzelców wpisał się Mirosław Kunz. W 87 minucie drugą bramkę dla gości zdobył Maciej Kulas. BKS pokonał Pumę Pietrzykowice 6:2. W najbliższą sobotę (26 września) bolesławianie rozegrają wyjazdowe spotkanie z Nysą Kłodzko.

Tak pilkarze BKS cieszyli się po wygranym meczuTak pilkarze BKS cieszyli się po wygranym meczufot. Marcin Zabawa

BKS wystąpił w składzie: Kizyma, Demczar, Halkowicz, Brdnarz, Rajchel, Klimas, Mucha żk, Jasiński (64' Janczyszyn żk), Mielnik (80' Janicki), Popecki (73' Kuntz) , Serkies (89' Góralewski).