Zatańcz ze Street Soul Dance Crew!

Zatańcz ze Street Soul Dance Crew!
fot. SSDC Agnieszka Nowak i Jordan Czopko chcą stworzyć w Bolesławcu grupę taneczną. Zajęcia ruszą w najbliższą środę. – Chodzi nam przede wszystkim o dobrą zabawę – podkreśla Agnieszka.
istotne.pl taniec, canon, street, jordan czopko, agnieszka nowak

Dobra wiadomość dla miłośników tańca nowoczesnego. Agnieszka NowakJordan Czopko, do niedawna związani z zespołem Canon, planują stworzyć w Bolesławcu zupełnie nową grupę taneczną – Street Soul Dance Crew. – W naszym powiecie jest mnóstwo osób, które fascynują się tańcem – stwierdza Jordan. – My z kolei osiągnęliśmy już pewien stopień zaawansowania, mamy za sobą udział w wielu turniejach. Uczestniczyliśmy też w warsztatach prowadzonych przez finalistów programu You Can Dance. Teraz chcemy naszą pasją zarazić innych.

Agnieszka tańczy od dziewięciu lat, Jordan od dwóch. On jest samoukiem, układów tanecznych uczył się za pośrednictwem portalu YouTube; ją do nauki tańca zmusiła mama. – Tyle że strasznie mi się to spodobało – opowiada Agnieszka. – Taniec to magia. Nie da się tego opowiedzieć. Trzeba tańczyć, żeby to poczuć.

W czerwcu br. – jeszcze jako tancerze Canonu – poprowadzili warsztaty tańca hip-hop new style. Świetnie odnaleźli się w nowej roli. Postanowili więc sami zorganizować tego typu zajęcia.

Czego będą uczyć młodych adeptów tańca? – To będzie zależało przede wszystkim od nich samych. My się dostosujemy – podkreśla tancerka. – Nie chcemy wprowadzać żadnych ograniczeń. Nie chodzi nam o to, żeby uczestnicy zajęć ćwiczyli tylko nasze choreografie. Chcielibyśmy, aby dorzucali też swoje pomysły, próbowali stworzyć coś własnego.

Jordan nie ukrywa, że wiąże z SSDC pewne nadzieje. – Mamy zamiar jak najczęściej występować z tą grupą, tak aby cały Bolesławiec wiedział, że coś się dzieje; że młodzież chce tańczyć – śmieje się.

Agnieszka Nowak i Jordan CzopkoAgnieszka Nowak i Jordan Czopkofot. Gerard Augustyn

Oboje planują też organizować wyjazdy na turnieje. A może nawet uda się sprowadzić do Bolesławca jakąś taneczną sławę. – To świetny sposób na rozwijanie własnych umiejętności – zapewnia Agnieszka. – Czasem wystarczy popatrzeć, jak poruszają się inni tancerze. Potem wraca się do domu z głową pełną pomysłów – dodaje.

Spotkanie organizacyjne już w środę

Adresowane do dzieci i młodzieży zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i środy w klubie Cezar (ulica Jezierskiego). Wszystkich zainteresowanych Agnieszka i Jordan zapraszają na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w środę 16 września o 16:00 w Cezarze. – Chcemy stworzyć tę grupę od podstaw. Chodzi nam przede wszystkim o dobrą zabawę – mówi Agnieszka.

(informacja ii)