Dwie osoby ranne w kolizji na Żwirki i Wigury

Przewrócony skuter
fot. Marcin Zabawa Kierowca Volkswagena Transportera uderzył w skuter, a następnie zderzył się z Volkswagenem Passatem. W wyniku zdarzenia ranne zostały dwie osoby.
istotne.pl 0 policja, kolizja, ul. żwirki i wigury

Reklama

Do zdarzenia doszło po 18:00 na ulicy Żwirki i Wigury. Kierowca Volkswagena Transportera jechał od strony fabryki Gerresheimer. Przed skrzyżowaniem z ulicą Asnyka uderzył w skuter.

Po zderzeniu bus pchał skuter jeszcze przez kilkadziesiąt metrów, a potem zderzył się z prawidłowo jadącym Volkswagenem Passatem.

Chłopiec kierujący skuterem został odwieziony do szpitalaChłopiec kierujący skuterem został odwieziony do szpitalafot. Marcin Zabawa

Kierowca busa zjechał na trawnik, wysiadł z pojazdu i próbował uciekać. Został jednak zatrzymany przez policję.

Kierowca busa pchał skuter przez kilkadziesiąt metrów i zderzył się z Volkswagenem PassatemKierowca busa pchał skuter przez kilkadziesiąt metrów i zderzył się z Volkswagenem Passatemfot. Marcin Zabawa

W wyniku kolizji ranne zostały dwie osoby: młody mężczyzna kierujący skuterem oraz kobieta jadąca Passatem. Oboje zostali odwiezieni do szpitala.

Zdaniem świadków, kierowca Volkswagena Transportera był pod wpływem alkoholu.

Volkswagen Transporter uderzył w skuter na ulicy Żwirki i WiguryVolkswagen Transporter uderzył w skuter na ulicy Żwirki i Wiguryfot. Marcin Zabawa
Kierowca busa zatrzymał się na placu księdza PopiełuszkiKierowca busa zatrzymał się na placu księdza Popiełuszkifot. Marcin Zabawa

Aktualizacja 2009-09-10 21:20

Sprawcą kolizji okazał się 33-letni bolesławianin. W chwili zatrzymania był kompletnie pijany. Miał prawie 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Aktualizacja 2009-09-11 12:30

W czwartek (10 września) doszło także do kolizji w rejonie skrzyżowania ulic Leśna i Jeleniogórska. Około godziny 17:00 motocykl zderzył się z samochodem osobowym marki Opel. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policja ustala szczegóły zdarzenia.

(informacja ii)

Reklama