Japończycy inwestują w Wykrotach

Japończycy inwestują w Wykrotach
fot. toyota Ruszyła budowa fabryki Toyoty. Koncern ma zatrudnić ponad 420 osób. Produkcja rozpocznie się w 2011 r.
istotne.pl nowogrodziec, inwestycja, wykroty, toyota

W piątek 11 września na terenie kamiennogórskiej strefy ekonomicznej uroczyście wbito łopatę pod budowę nowej fabryki TBAI Poland. Na ponadośmiohektarowej działce zostanie wybudowany kompleks produkcyjny, składający się m.in. z tłoczni, lakierni, spawalni, krajalni i szwalni. Od czerwca 2011 roku spółka zamierza produkować 280 tys. ram oraz pokryć siedzeń samochodowych rocznie.

– To jeden z ważniejszych projektów, realizowanych w strefie. Japończycy zainwestują u nas 120 mln zł. Powstaje wizytówka nie tylko naszej strefy, ale całego regionu – mówi Iwona Krawczyk, szefowa kamiennogórskiej strefy. – To dopiero zalążek naszych zamierzeń. Połączymy najnowocześniejsze technologie. Dostarczymy naszym klientom z całego świata produkty o najwyższej jakości, a w dodatku w przystępnej cenie – dodaje Masaki Suzuki, prezes TBAI Poland (joint-venture firm Toyota Boshoku Corporation oraz Aisin Seiki Co., Ltd.).

Ryż, sól i sake na placu budowy mają zapewnić pomyślność inwestycji w kamiennogórskiej strefieRyż, sól i sake na placu budowy mają zapewnić pomyślność inwestycji w kamiennogórskiej strefiefot. „Mo-Ja” Multimedia

Koncern ma zatrudnić ponad 420 osób. Japończycy podkreślają, że wiążą przyszłość z Nowogrodźcem. Zadowolenia nie kryje burmistrz Robert Relich. Jak mówi, grupa potencjalnych pracowników oczekuje na podjęcie nowego wyzwania.

(informacja „Mo-Ja” Multimedia/ii)