W sobotę (19 września) w lasach przy alei Tysiąclecia (tereny za stacją paliw Orlen) odbył się Międzynarodowy Wyścig Kolarstwa Górskiego MTB. Zawodnicy rywalizowali w 10 kategoriach. Oto nazwiska najlepszych:
- w kategorii żaków:
- Dawid Gieracki z KS Ślęża Sobótka MTB Team
- Przemysław Kaczmarek z UKS Orlens Euro-Clean Chojnów
- Paweł Kurczab ze Srebrnej Góry
- Iwona Kurczab ze Srebrnej Góry
- Agnieszka Jastrzębska z KS Zywer Legnica
- Alicja Łacińska z KS Zywer Legnica
- Aleks Sołtys z Jaworzyny Śląskiej
- Piotr Klimek z KS Zywer Legnica
- Łukasz Winiarski z KK Sirbud Wałbrzych
- Joanna Dubieniecka z MGLKS Kwisa Lubań Śląski
- Dorota Silarska z KTM Racing Team Złoty Skok
- Magdalena Łacińska z KS Zywer Legnica
- Karol Kułacz z UKS Orlens Euro-Clean Chojnów
- Maciej Bartkowski z UKS Orlens Euro-Clean Chojnów
- Marcin Rogowski z AlfaWil Żary MTB Team
- Anna Kuniej z KS Ślęża Sobótka MTB Team
- Anna Pawłowska z KS Ślęża Sobótka MTB Team
- Natalia Chojnacka z UKS Orlens Euro-Clean Chojnów
- Piotr Kurczab ze Srebrnej Góry
- Michał Jędrzejczak z AlfaWil Żary MTB Team
- Krzysztof Podraza z Boplight Team Świdnica
- Łukasz Ryż z Bolesławca
- Rafał Hebisz z klubu Silesia Rybnik
- Szczepan Paszek z Teamu Bikestacja
- Ales Verba z Czeskiej Lipy
- Marek Kaczmarek z UKS Centrum Nowa Ruda
- Roman Polansky z Czeskiej Lipy
- Ivana Loubkova z Cvikov (Czechy)
- Marta Sułek z Boplight Team Świdnica
- Paulina Hebisz z klubu Silesia Rybnik
W niedzielę (20 września) rozegrano Mały Maraton Kolarski MTB. Uczestnicy zawodów mieli do pokonania 25 km. Oto nazwiska zwycięzców w poszczególnych kategoriach:
- Przemysław Kaczmarek z UKS Orlens Euro-Clean Chojnów – w kategorii żaków
- Bartosz Zyga z Bolesławca – w kategorii młodzików
- Weronika Kuczyńska z klubu Cyklosport Bolesławiec – w kategorii młodziczek
- Kamil Korba z UKS Orlens Euro-Clean Chojnów – w kategorii juniorów młodszych
- Joanna Dubieniecka z Leśnej – w kategorii juniorek młodszych
- Eryk Janowicz z Nowej – w kategorii juniorów
- Piotr Formicki z Kostrzycy Jeleniogórskiej – w kategorii elita
- Marek Urbaniak z Lubina – w kategorii masters
- Dana Havlatkova z Czech – w kategorii pań
W klasyfikacji generalnej kobiet triumfowała Joanna Dubieniecka, a w klasyfikacji generalnej mężczyzn wygrał Piotr Formicki.
Tego samego dnia odbył się również Międzynarodowy Maraton Kolarski MTB. Kolarze górscy rywalizowali na dystansie 50 km. Oto nazwiska najlepszych: Anna Kuniej z Chojnowa (w kategorii juniorek), Szczepan Paszek z Teamu Bikestacja (w kategorii elita), Roman Polansky z Czeskiej Lipy (w kategorii masters) i Ivana Loubkova z Czeskiej Lipy (w kategorii pań).
W klasyfikacji generalnej kobiet wygrała Ivana Loubkova, a w klasyfikacji generalnej mężczyzn triumfował Szczepan Paszek.
(informacja MOSiR/ii)