Udany występ bolesławian w wielkopolskich mistrzostwach w pływaniu

Logo Klubu Pływackiego Masters
istotne.pl 0 zawody, pływanie, masters, medal

W minioną sobotę (20 lutego) w Poznaniu odbyły się X Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Wielkopolski w Pływaniu na basenie 25-metrowym. 7-osobowa ekipa z bolesławieckiego Klubu Pływackiego "Masters" zdobyła 10 medali: 2 złote, 7 srebrnych i 1 brązowy.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Dorota Bernat (800 m dowolnym) i Piotr Jeka (50 m motylkowym). Srebrne medale zdobyli dwukrotnie: Henryk Kopaniecki (100 m zmiennym, 200 m grzbietowym), Andrzej Daszyński (200 m i 50 m grzbietowym), Marcin Klimkowski (50 m grzbietowym i klasycznym). Marta Satoła wywalczyła srebro (200 m klasycznym) i brąz (100 m zmiennym). Fryderyk Popieliński nie stanął tym razem na podium, jednak pobił swój rekord życiowy na dystansie 800 m stylem dowolnym.

W zawodach brało udział ponad 230 zawodników z całej Polski, a także ze Słowacji. Podczas mistrzostw pobito aż 17 rekordów Polski w kategoriach Masters.