Grupa Pościgowa wygrała kolejną edycję MAUPy

Grupa Pościgowa wygrała kolejną edycję MAUPy
fot. GOKiS w Bolesławcu W tegorocznym Maratonie w Układaniu Puzzli wystartowało 11 ekip. Grupa Pościgowa obroniła wywalczony przed rokiem tytuł.
istotne.pl maraton, maupa, puzzle, gokis bolesławiec

W sobotę, 27 lutego, w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie rozegrano V Maraton w Układaniu Puzzli „MAUPa”. W zawodach wystartowało 11 drużyn. W szranki stanęli miłośnicy puzzli z Bolesławca, Kruszyna, Zgorzelca, Węglińca, Chojnowa oraz... rodowita Włoszka.

Przed maratonem odbył się pokaz tańca nowoczesnego. Na scenie zaprezentowała się grupa Street Soul Dance Crew.

Grupa PościgowaGrupa Pościgowafot. GOKiS w Bolesławcu

Zainteresowanie imprezą było duże. Chętnych było więcej, niż mogła pomieścić sala konferencyjna bolesławieckiego GOKiS-u (organizatorzy nie przyjęli zgłoszeń dwóch drużyn).

Podczas gdy dorośli układali puzzle, dzieci mogły poskakać na piłkach, pojeździć na hulajnogach i surfować po internecie. Co więcej, piątej edycji MAUPy towarzyszyła Noc w Bibliotece. Tego dnia GOKiS-owska biblioteka była otwarta do północy.

Dream TeamDream Teamfot. GOKiS w Bolesławcu

W tym roku uczestnicy maratonu mieli za zadanie ułożyć puzzle (1 500 elementów), przedstawiające rzymskie Koloseum. O tym, że puzzle wymagają dużej cierpliwości, przekonał się zespół Ambasadorzy Jamajki. Ekipa zrezygnowała z udziału w rozgrywkach kilka minut po 18:00.

Drugi raz z rzędu najlepsza okazała się Grupa Pościgowa (w składzie: Agnieszka Kołodziej, Bożena Wieczorek, Karolina Wieczorek i Anna Szopińska). Nie przypadkiem. – Zaczęłyśmy trenować już w październiku – mówi Agnieszka Kołodziej. – Rokrocznie kupujemy przynajmniej 10 opakowań. Układanie puzzli uczy spokoju – dodaje. – One pozwalają się wyciszyć – dopowiada Bożena Wieczorek. Mistrzynie skończyły układać puzzle o 00:33.

Obrońcy TytułuObrońcy Tytułufot. GOKiS w Bolesławcu

Na drugiej pozycji uplasował się Dream Team, który wystąpił w składzie: Teresa Mularczyk, Weronika Pawlikowska, Edyta Pawlikowska i Brygida Laudani. Panie poprawiły swój rezultat (w ubiegłym roku zajęły trzecią lokatę). – Tym razem było trochę łatwiej – przyznaje Brygida Laudani, która ma w domu puzzle liczące 18 tys. elementów. – Wszystkie bardzo lubimy puzzle. Często układałyśmy je z naszymi dziećmi. Ale to Brygida jest wśród nas największą maniaczką puzzli – uśmiecha się Teresa Mularczyk.

Drużyna Może Być ProblemDrużyna Może Być Problemfot. GOKiS w Bolesławcu

Trzecie miejsce przypadło w udziale Obrońcom Tytułu (Agnieszka Calów, Aleksandra Forys, Grzegorz Baszczyj i Dagmara Dziewulska), a czwarte – ekipie Może Być Problem (Alicja Poliwka, Dorota Kecht, Joanna Wiaderna i Małgorzata Sęk).

Impreza zakończyła się przed 3:00. Patronem medialnym wydarzenia był serwis IstotneInformacje.pl.

(informacja ii)

Zobacz także

GOKiS w Bolesławcu