Siatkarki TOP w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski

Siatkarki
istotne.pl 0 top bolesławiec, zawody, kadet

W ostatni weekend lutego, w Nowej Soli, rozegrano turniej 1/8 finału Mistrzostw Polski Kadetek. W piątek TOP grał z II wicemistrzem województwa Śląskiego (MKS Wodzisław Śląski). Mecz rozpoczął się dla bolesławianek od porażki do 22. Sytuacja się zmieniła w następnych odsłonach. TOP pokonał rywalki w trzech kolejnych setach i wygrał mecz 3:1. Już wówczas wiadomo było, że do awansu wystarczy wygrana w jeszcze w jednym pojedynku. Szansę siatkarki TOP miały w sobotę, w potyczce z drugim zespołem z opolskiego.

Sobotni mecz był bardzo zacięty. Niestety, wygranymi okazały się siatkarki z Kędzierzyna-Koźla. MMKS Kędzierzyn Koźle pokonał TOP 3:1. Losy awansu naszego zespołu rozstrzygnęły się w niedzielę. Po dość zaskakującym zwycięstwie siatkarek z Wodzisławia Śląskiego nad kędzierzyniankami (3:2) okazało się, że aby awansować Bolesławiec musi pokonać gospodynie turnieju - Ares Nowa Sól (do zera w setach). Sztuka ta się udała. Kadetki TOP wygrały z drużyną z Nowej Soli do 17, 18 i 15. Wygrana zapewniła naszym siatkarkom drugie miejsce w tabeli i przepustkę do następnej fazy Mistrzostw Polski.

Katetki TOP BolesławiecKatetki TOP Bolesławiecfot. TOP

Siatkarki TOP Bolesławiec wystąpiły w składzie: Paulina Kopeć, Katarzyna Segiet, Edyta Szewczuk, Sylwia Duru, Dorota Medyńska, Dorota Burdyna, Zofia Lenkiewicz, Dominika Mienculewicz, Partycja Drążkiewicz, Katarzyna Melko. Trenerzy: Tomasz Medyński, Marek Szewczuk.

Turniej 1/4 Mistrzostw Polski Kadetek odbędzie się 26-28 marca w Pile. O dwa miejsca, premiowane awansem do półfinałów, walczyć będą młode siatkarki: PTPS Piła, MKS Polonia Świdnica, KS Pałac Bydgoszcz i TOP Bolesławiec.