Pijany kierowca sprawcą kolizji przy ul. Cieszkowskiego

Auto z uszkodzonym bokiem
fot. Marcin Zabawa Mężczyzna wyjechał z drogi podporządkowanej wprost pod nadjeżdżającego tira. Do szpitala trafiły trzy osoby. Kierujący Fordem Fiesta miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.
istotne.pl 0 ul. cieszkowskiego, kolizja, fiesta, ul. polna

Reklama

Do zdarzenia doszło około godziny 5:00, na skrzyżowaniu ulic Polnej i Cieszkowskiego. Kierowca czerwonego Forda Fiesty, wyjeżdżając z ulicy Polnej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu tirem i doprowadził do zderzenia. W wyniku kolizji do szpitala trafił kierowca i dwóch pasażerów osobówki. Mężczyzna, który prowadził Forda, był pijany. W organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu.

Jakby tego było mało sprawca kolizji nie miał prawa jazdy. Zostało mu one wcześniej odebrane za jazdę po pijanemu. Kierowca Forda ma złamany obojczyk. Dwóch pasażerów osobówki jest lekko potłuczonych. Ruch na obwodnicy odbywał się wahadłowo. Za jazdę bez uprawnień (złamanie zakazu sądowego) kierowcy grozi do 3 lat więzienia. Mężczyzna odpowie także za spowodowanie kolizji.

Aktualizacja 2009-08-06 17:00

Kierowca Forda Fiesty przeszedł w szpitalu serię badań. Okazało się, że oprócz uszkodzonego obojczyka ma poważny uraz kręgosłupa. Mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala we Wrocławiu.

Kierowca Forda miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholuKierowca Forda miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholufot. Marcin Zabawa
W kolizji ranne zostały 3 osobyW kolizji ranne zostały 3 osobyfot. Marcin Zabawa

(informacja Marcin Zabawa)

Reklama