Krfią zafiści zalani – druga część i ostatnia

Krfią zafiści zalani – druga część i ostatnia
fot. Marcin Sacher Portal IstotneInformacje.pl cieszy się posiadaniem naprawdę niezwykłej i bogatej kolekcji trollów. Przedstawiamy pięć kolejnych wykreowanych na naszym portalu użytkowników-trollów.
istotne.pl portal, troll

Prezentujemy opisy pięciu kolejnych użytkowników, którzy na portalu IstotneInformacje.pl stworzyli niezapomniane i oryginalne kreacje internetowe.

Czarny Lotos. Niezwykle barwna kreacja internetowa. Dlatego szkoda, że napisała niecałe 260 postów. Material girl. Była nauczycielka, dziś jak pisze: „Administruję alpejskim hotelem. Jednocześnie zatem jestem pracownikiem u pracodawcy jak również szefową wielu ludzi. […] W Austrii zarabiam ok. 25000 zł miesięcznie na rękę”.

Ma misję wiecznego zwalczania dwóch wrogów: biurokracji i życiowych nieudaczników. Na forum jej największymi przeciwnikami są: Adam.m i masi – Nasz Team Wszechczasów. Jej faworytem jest macho Trumf.

Lubi szokować, jak w poście, gdzie wyznaje: „Miałam przyjemność kiedyś z księdzem. W żaden sposób nie odbiegał od standartów. Śmieszne było to, że w chwili uniesienia potrafił powiedzieć coś w stylu: »na rany Zbawiciela!« czy »Chryste przenajświętszy!«. Reszta w normie. No może troszkę za szybko jakby bał się czegoś :-/”.

Szczęśliwa i wysoce usatysfakcjonowana w swym wolnym związku: „Mój partner prowadzi interesy w rajach podatkowych i ani przez moment nie narzekam u niego na brak erekcji czy zniechęcenie […] zarabia 40x więcej ode mnie” i funduje jej drogie wycieczki oraz prezenty.

Czarny Lotos lubi, gdy dzieje się coś wyjątkowego. Lubi poznawać najbardziej urokliwe miejsca na świecie i sympatycznych ludzi. Lubi też, jak ktoś za nią płaci rachunki. Ale przede wszystkim przepada za finezyjnym i eleganckim seksem (np. gothic-fetysz). Paradoksem jest to, że z tych wszystkich wspaniałych miejsc pisze wciąż posty na portalu małego, zapyziałego miasteczka. I nawet jak kupuje najnowszą komórkę Prada II, to po to, by śledzić na bieżąco wątki forum naszego portalu.

Jej wcześniejsza kreacja na forum to Róża72. Z tą różnicą, że jako Róża72 była mieszkanką naszego powiatu i prowadziła oryginalną „szkołę żon” w jednej z powiatowych szkół. Zamiana w Czarnego Lotosa i administratorkę hotelu w Austrii nastąpiła w marcu tego roku. Róża72 napisała w sumie około 140 postów.

Stefan9 – troll archiwalny. W latach 2006 i 2007 napisał ponad 240 postów i zniknął. Możliwe, że pocałował go niechcący jakiś nawalony królewicz i przemienił się we Franza. W swych postach bronił Kościoła Katolickiego i prezydenta.

Powstanie tej kreacji na portalu zbiegło się z wyborami prezydenta miasta w 2006 roku. W drugim poście pytał: „[…] dlaczegóżby ciemniacy »radiomaryjni« popierali akurat elokwentnego i kulturalnego PR a nie właśnie KS któremu brakuje obycia i ogłady ???”. Do dziś nie potrafimy na to odpowiedzieć ani doszukać się sensu w tym fenomenie.

Niemim – ponad 200 postów. Często pisze o sobie w osobie trzeciej. Podkreśla, że jest normalny i jako taki dużo widzi. Brzmi to jak grożenie palcem pana posterunkowego. Broni służby mundurowe, szczególnie policjantów, a jego język jest jak z korytarza komisariatu, kiedy siedzą tam kolesie z Pruszkowa. Stąd też bierze się jego poetyka w haśle reklamującym Gliniadę: „Upier, ol się jak debil w glinie i promuj święto ceramiki”.

Zafascynowany boksem tajskim i pojazdami osób, których nie lubi. Jedni mają tylko kobiece punto, inni z fasonem podjeżdżają pod Piwnicę Paryską, a Masi ma tylko rower, jak wynika z obserwacji normalnego człowieka, który dużo widzi. Fan Krzysztofa Hołowczyca, którego poznał osobiście i nie stracił do niego sympatii, choć „facet był ciut sztuczny z powodu kamer”.

Gdy wielu ludzi zadaje sobie pytanie o sens życia, swoją wiarę lub egzystencję, to Niemima nurtuje odpowiedź tylko na jedno pytanie: gdzie się podziała historyczna kostka granitowa z ulic powiatowych?

Ciotka Rozalia – Moherowa Dama, napisała ponad 140 postów. Niechętny stosunek do:

  • Gliniady i Bogdana Nowaka: „[…] glinoludy też nie słuchają ale przyjdzie czas rozterki i zawiedzenia jak zrozumieją to, że nie są już glinoludami a gównozjadami. A nienawiść przeniosą z mojej osoby na swego wodza, co mu trudno do pięt dorosnąć, tylko pytam w czym?”
  • WOŚP-u i Jurka Owsiaka: „Jurek Owsiak jest tylko miernotą która żyruje na nieudolności naszych ministrów zdrowia i hojności naszej narodowej”.

Broni Kościoła Katolickiego i prezydenta Piotra Romana. To powoduje, że nasze myśli biegną ku Stafanowi9 i Franzowi. Choć zdarzało się cioci nie zgadzać z Franzem podczas niektórych dyskusji.

Ciotka Rozalia lubi dyskutować z Kachą – ciekawym użytkownikiem przebranym w damski nick.

Haile Selassie – zakochany w Bogdanie Nowaku i idei Gliniady. Potrafi w otwarty i szczery sposób okazywać swoje uczucie. Jak dziecko prosi o obecność Bogdana na każdej imprezie: „A będą glinoludy i bogdan nowak? Jeżeli nie, to nie przychodzę” – ostrzega. Skarży się często na kłopoty ze zwieraczami. Za każdym razem, gdy mu się coś szczególnie spodoba, obawia się niekontrolowanej defekacji. Pociąga go poetyka wypróżniania się i ludzkich odchodów. W jego wypadku, na całe szczęście, komentarze nie wydzielają zapachu. Tylko 31 postów, ale stać go na więcej.

Na tym kończymy naszą (Ob)szydliwą Kolekcję Trollów, przepraszając serdecznie tych, których pominęliśmy. Nie przepraszamy wszystkich tych pominiętych, którzy jedynie zmieniając nicki i nic sobą nie reprezentując, szydzą i krytykują każdą inicjatywę sportową, kulturalną, czy gospodarczą. Artykuł nie jest bowiem o chwastach, tylko o szlachetnych trollach.

(informacja redakcja ii)