Zgubiłem dokumenty za granicą, nie mogę wrócić do rodziny

Wzór dowodu osobistego
fot. Internet O sprawie powiadomił nas Czytelnik, który w Anglii zgubił dokumenty i nie może wrócić do Polski. W Urzędzie Gminy Bolesławiec czeka na niego nowy dowód osobisty. Problem w tym, że mężczyzna musi odebrać dokument osobiście.
istotne.pl 0 zawody, urząd, paszport, dowód osobisty

Reklama

Sprawę nagłaśniamy na prośbę naszego Czytelnika, który napisał:

Mam problem z powrotem do rodziny, której nie widziałem od ponad roku. Urzędnicy w naszym urzędzie gminy są głusi na moje e-maile, więc proszę o pomoc waszą redakcję!

Chodzi o to, że, będąc w Anglii z wiadomych powodów (pieniądze), zgubiłem dokumenty i jestem uwięziony na obczyźnie! Dowiedziałem się, że mój dowód jest w urzędzie gminy, ale odebrać go mogę jedynie ja. Tylko jak????? Prosiłem o pozwolenie, by dokument odebrała moja siostra, ale pozwolenia nie otrzymałem, ba, nie dostałem żadnej odpowiedzi.

Pracownice Referatu Organizacyjnego, Spraw Obywatelskich i Społecznych Urzędu Gminy Bolesławiec wyjaśniają, że dowód osobisty należy odebrać osobiście. – Wniosek o wydanie tego dokumentu też trzeba złożyć osobiście. Nie możemy robić wyjątków. Przepisy są jednakowe dla wszystkich – tłumaczą urzędniczki.

Ich zdaniem, wyjście jest jedno: nasz Czytelnik powinien zwrócić się o pomoc do polskiego konsulatu. Urząd może wydać paszport tymczasowy, dzięki któremu mężczyzna będzie mógł wrócić do kraju.

Do sprawy wrócimy.

Przekaż istotną informację

Sygnał o zgubionych dokumentach otrzymaliśmy od jednego z Czytelników. Jeżeli również posiadasz ważne informacje, wyślij SMS, zadzwoń lub napisz maila. Gwarantujemy anonimowość.

(informacja ii)

Reklama