BKS Bobrzanie: nowi piłkarze i porażka z Vitrosilicon-Intra Iłowa

Logo BKS Bobrzanie Bolesławiec
fot. BKS W pierwszym sparingu BKS Bobrzanie pokonał na wyjeździe Sprotavię Szprotawa 2:0. W środę w Bolesławcu nasi piłkarze zmierzą się z Górnikiem Polkowice. Z bolesławieckim zespołem trenują nowi zawodnicy.
istotne.pl 0 sparing, bks bolesławiec

Występujący w IV lidze dolnośląskiej BKS Bobrzanie rozegrał już pierwszy sparing. W sobotę w Szprotawie bolesławianie zmierzyli się z tamtejszą Sprotavią (IV liga lubuska). Mecz zakończył się zwycięstwem BKS 2:0. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Paweł Rissmann i Seweryn Kędzierski. Już w środę (15 lipca) nasi piłkarz zagrają z Górnikiem Polkowice. Mecz sparingowy zostanie rozegrany na stadionie w Bolesławcu. Początek zaplanowano na godzinę 17:00.

Nowi zawodnicy?

Z drużyną BKS trenują nowi zawodnicy: Mirosław Kuntz (pomocnik, napastnik) piłkarz Stali Chocianów i Grzegorz Majchrzak (bramkarz) wychowanek Victorii Ruszów. Piłkarz ostatnio występował w rozgrywkach halowej ligi akademickiej. Z zespołem trenuje też zdobywca bramki w meczu ze Sprotavią – Seweryn Kędzierski (Konfeks Legnica). Trener przygląda się także grze kilku młodzieżowców. Kto zasili drużynę BKS Bobrzanie w sezonie 2009/2010 będzie wiadomo na początku sierpnia. Wówczas rozpoczynają się bowiem ligowe rozgrywki.

W najbliższym sezonie w zespole BKS nie zobaczymy już Adama Klimasa. Piłkarz powrócił z wypożyczenia do swojego macierzystego klubu – Górnika Polkowice. Do Bolesławca wraca natomiast Paweł Demczar, ostatnio stoper GKS Warta Bolesławiecka. Zespół BKS nadal będzie trenował pod okiem Krzysztofa Lechowskiego.

Sparingi w Bolesławcu

Kibice będą mieli okazję obejrzeć grę BKS w kilku najbliższych sparingach. W najbliższą środę bolesławianie zmierzą się z Górnikiem Polkowice. Pozostałe sparingi rozgrywane w Bolesławcu:

• sobota 18 lipca, godzina 17:00, BKS – Vitrosilicon-Intra Iłowa (III liga dolnośląsko-lubuska)
  • środa 22 lipca, godzina 16:15, BKS – Motobi Kąty Wrocławskie (III liga dolnośląsko-lubuska)
  • środa 29 lipca, godzina 17:00, BKS Seniorzy – BKS Juniorzy
  • sobota 1 sierpnia, godzina 15:00, BKS – Stal Chocianów (klasa okręgowa–Legnica)

Wyjazdowy sparing BKS rozegra 25 lipca (sobota) w Lwówku Śląskim. Bolesławianie zmierzą się wówczas z Polonią Środa Wielkopolska (IV liga wielkopolska).

Aktualizacja 2009-07-16 12:30

W pierwszym meczu sparingowym BKS Bobrzanie przegrał z Górnikiem Polkowice 1:3. Bolesławianie rozpoczęli mecz w bardzo odświeżonym składzie. Honorowego gola dla naszej drużyny zdobył w 34 minucie Seweryn Kędzierski. Dla gości bramki zdobywali: Rafał Świtaj (36 minuta), Wojciech Jurak (39 minuta) i Dawid Jasiński (60 minuta). W zespole Górnika wystąpiło kilku piłkarzy z I drużyny, jednak podstawę składu stanowili gracze II zespołu, który występuje w legnickiej klasie okręgowej.

W meczu sparingowym z Górnikiem Polkowice zagrało wielu młodych piłkarzyW meczu sparingowym z Górnikiem Polkowice zagrało wielu młodych piłkarzyfot. Marcin Zabawa

Na sparingu swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy aspirujący do gry w BKS. Trener Krzysztof Lechowski obserwował grę m.in. Grzegorza Majchrzaka (bramkarz), Łukasza Bednarza, Adama Popeckiego, Jacka Kanasa, Mirosława Kuntza, Seweryna Kędzierskiego, Bartka Zapióra i Rafała Kotwicy.

BKS przegrał z Górnikiem Polkowice 1:3BKS przegrał z Górnikiem Polkowice 1:3fot. Marcin Zabawa

W sobotę bolesławianie rozegrają kolejny sparing. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie III-ligowy zespół Vitrosilicon-Intra Iłowa. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00 na stadionie w Bolesławcu.

Aktualizacja 2009-07-18 11:10

Uwaga! Mecz sparingowy BKS Bobrzanie – Vitrosilicon-Intra Iłowa zostanie rozegrany o godzinie 13:00.

Aktualizacja 2009-07-18 17:00

BKS Bobrzanie przegrał z Vitrosilicon-Intra Iłowa 2:5

Mecz z Górnikiem Polkowice był pierwszym sparingiem BKS przed sezonem 2009/2010Mecz z Górnikiem Polkowice był pierwszym sparingiem BKS przed sezonem 2009/2010fot. Marcin Zabawa