Włamania w Bolesławcu

Włamania w Bolesławcu
fot. www.sxc.hu (tvvoodoo) Na przełomie stycznia i lutego w naszym mieście doszło do czterech włamań. Policja jest na tropie sprawców.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

Cztery podobne włamania miały miejsce na przełomie stycznia i lutego (doszło do nich m.in. na ulicy Bielskiej). Za każdym razem scenariusz działania był podobny. Do przestępstw dochodziło w godzinach przedpołudniowych. Włamywano się do mieszkań w wieżowcach, gdzie jest większa anonimowość i gdzie czasem nie zwraca się uwagi na obce osoby kręcące się po klatce schodowej. To błąd. Zdaniem Adriany Szajwaj, rzeczniczki bolesławieckiej policji, tego typu przypadki warto zgłaszać mundurowym.

Co więcej, aby zapobiec takim zdarzeniom, funkcjonariusze od jesieni ub.r. realizują program „Czujny sąsiad”. Jego celem jest ograniczenie liczby kradzieży i włamań. W ramach programu na bolesławieckich telebimach prezentowane są hasła mające uświadomić mieszkańcom miasta, że współdziałanie z policją może poprawić nasze bezpieczeństwo. Ulotki ostrzegające przed przestępcami trafiły do skrzynek pocztowych i zostały wywieszone na klatkach schodowych.

Łupem włamywaczy padły głównie pieniądze i biżuteria. Trwają czynności zmierzające do ustalenia tożsamości i zatrzymania sprawców. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

(informacja: ii)