Turniej strongmanów odbył się w Bolesławcu

Ciężary
istotne.pl 0 zawody, siłacz, mosir bolesławiec

W piątek, 26 marca, w siłowni TKKF Bolesławianka rozegrano I Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W turnieju wzięło udział 22 strongmanów, w tym reprezentanci klubów sportowych oraz niezrzeszeni siłacze. Sportowcy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych.

W kategorii juniorów najlepszy okazał się Damian Świtaniak, który wycisnął 145 kg. Na drugiej pozycji uplasował się Damian Lisowik, a na trzeciej – Grzegorz Nowicki (cała trójka to reprezentanci klubu Cezar).

W kategorii seniorów zwyciężył Bartłomiej Cierlik z klubu Activ. Siłacz wycisnął 165 kg. Drugie miejsce zajął Miłosz Radomski z Pieńska, a trzecie – Mariusz Staruch z Cezara.

W kategorii seniorów starszych wygrał Jerzy Lewandowski z TKKF Bolesławianka (wycisnął 180 kg). Drugi był Wiesław Warzybok, a trzeci – Edward Janeczko (obaj reprezentowali Cezara).

Wśród mastersów najlepszy był Andrzej Lisowski z TKKF Bolesławianka (107,5 kg). Drugie miejsce zajął Andrzej Kobzda, a trzecie – Ryszard Kucharski. Obaj siłacze reprezentowali klub Cezar.

Zawody rozegrano w ramach Otwartych Mistrzostw Bolesławca 2010.