Młodzicy BKB Bolesławiec wicemistrzami makroregionu

Młodzicy BKB Bolesławiec wicemistrzami makroregionu
fot. Marcin Zabawa Norman Lippik i Rafał Molenda zajęli drugie miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Brydżu Sportowym.
istotne.pl brydż, bkb, jarosław molenda, lippik

W sobotę, 27 marca, we Wrocławiu rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Brydżu Sportowym, w których wystartowali brydżyści z województw: dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego i lubuskiego.

W zawodach zwyciężyła para Michał Klukowski i Alicja Bilska (reprezentanci Wrocławia). Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy BKB Bolesławiec: Norman Lippik i Rafał Molenda. Trzecią lokatę zajęli katowiczanie Katarzyna Roszyk i Tomasz Potrawa (aktualny mistrz Polski młodzików). Wicemistrzostwo makroregionu południowo-zachodniego to największy sukces młodzieżowego brydża w Bolesławcu.

Norman Lippik (pierwszy z lewej), Rafał Molenda i Marek Markowski, trener kadry juniorówNorman Lippik (pierwszy z lewej), Rafał Molenda i Marek Markowski, trener kadry juniorówfot. BKB Bolesławiec

Bardzo dobrze wypadła również druga para BKB Bolesławiec: Krystian FecykSzymon Kut, która zajęła 12 pozycję. Najmłodsi w całej stawce Janek i Jakub Dziuba (11 lat) ukończyli zawody na 18 pozycji.

fot. BKB Bolesławiec

W tym samym czasie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (rocznik 1992-1994). Bardzo dobry występ zanotowali Justyna Bartz i Dawid Permus (zajęli 10 miejsce). Opiekunami młodych brydżystów są Roland Lippik i Sławomir Zimniak. Udział reprezentantów BKB Bolesławiec w zawodach był możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Miejskiej Bolesławiec.

W środku:Justyna BartzW środku:Justyna Bartzfot. BKB Bolesławiec

Wszyscy chętni do nauki brydża sportowego mogą zapisać się na zajęcia, które odbywają się w każdą sobotę od 10:00 do 14:00 w Młodzieżowym Domu Kultury.

(informacja BKB Bolesławiec/ii)