Kadetki TOP poza rywalizacją o Mistrzostwo Polski

Kadetki TOP poza rywalizacją o Mistrzostwo Polski
fot. TOP W ćwierćfinałach siatkarki z Bolesławca wygrały jedno spotkanie, zaś w dwóch doznały porażek. Do awansu zabrakło jednego wygranego tie-breaka.
istotne.pl top bolesławiec, zawody, kadet, piła

W miniony weekend w Pile rozegrano ćwierćfinały Mistrzostw Polski Kadetek. W pierwszym dniu zawodów siatkarki TOP walczył z PTPS Piła, a MKS Świdnica z Pałacem Bydgoszcz. Oba mecze były bardzo zacięte i kończyły się w pięciu odsłonach. Skazane w przedmeczowych kalkulacjach na porażkę bolesławianki pokazały się z bardzo dobrej strony i pokonały 3:2 faworyzowany zespół z Piły. W drugim spotkaniu świdniczanki wygrały z Pałacem Bydgoszcz.

Sobota była dla TOP pechowa. Bolesławianki przegrały z Bydgoszczą 0:3. W drugim meczu MKS Świdnica pokonał Piłę 3:1 i, a co za tym idzie, o tym, które z drużyn awansują do półfinału zdecydować miały mecze niedzielne. W tabeli prowadziły dziewczęta z MKS Świdnica, przed Pałacem Bydgoszcz oraz TOP i PTPS Piła.

Kadetki TOP BolesławiecKadetki TOP Bolesławiecfot. TOP

W pierwszym niedzielnym meczu TOP grał z MKS. Początek meczu był dla bolesławianek był zły. Pomimo ambitnej gry dziewczęta z Bolesławca przegrały dwa pierwsze sety i wydawało się, że zejdą z boiska bez żadnej zdobyczy. Jednak w trzeciej i czwartej odsłonie górą były kadetki TOP, dzięki czemu zespołowi z Bolesławca udało się doprowadzić do remisu 2:2. O zwycięstwie zdecydować miał tie-break. Niestety, nasze zawodniczki przegrały go 11:15, zaś cały mecz 2:3. W drugim spotkaniu PTPS Piła pokonał Pałac Bydgoszcz 3:1.

Po podliczeniu setów i tzw. małych punktów okazało się, że zawody wygrała drużyna ze Świdnicy (komplet zwycięstw), a drugie miejsce przypadło Pałacowi Bydgoszcz (jedna wygrana). PTPS Piła i TOP Bolesławiec (oba zespoły także z jedną wygraną) zajęły odpowiednio miejsca trzecie i czwarte. Do półfinału MP awansowały dwie pierwsze drużyny.

W Pile TOP występował w składzie: Paulina Kopeć, Sylwia Duru, Katarzyna Segiet, Dorota Burdyna, Zofia Lenkiewicz, Dominika Mienculewicz, Katarzyna Melko, Edyta Szewczuk, Patrycja Drążkiewicz, Dorota Medyńska. W trakcie sezonu zespół prowadzili Tomasz Medyński i Marek Szewczuk.

(informacja TOP Bolesławiec/ii)