Targi Edukacyjne: pomoc w wyborze szkoły

Targi Edukacyjne: pomoc w wyborze szkoły
fot. Marcin Zabawa Podczas tegorocznych targów swoją ofertę zaprezentowało 7 szkół ponadgimnazjalnych.
istotne.pl edukacja, targi, powiat bolesławiecki

W piątek, 26 marca, w sali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu odbyły się Targi Edukacyjne. Swoją ofertę zaprezentowało 7 szkół ponadgimnazjalnych. Można było także odwiedzić stoiska Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Ochotniczego Hufca Pracy.

fot. Marcin Zabawa
Uczniowie i dyrektor Zespołu Szkół BudowlanychUczniowie i dyrektor Zespołu Szkół Budowlanychfot. Marcin Zabawa

– Nasze Technikum oferuje naukę nowego zawodu: technik organizacji usług gastronomicznych. Póki co otwieramy jedną klasę. Nie wiemy, na jakie zainteresowanie możemy liczyć ze strony gimnazjalistów – mówi Laura Słocka-Przydróżna, dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu.

W piątek sala sportowa przy I LO zapełniła się uczniamiW piątek sala sportowa przy I LO zapełniła się uczniamifot. Marcin Zabawa

Targi zostały zorganizowane przez Wydział Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu przy współpracy szkół ponadgimnazjalnych. – Nastolatkowie mogą czuć się nieco zagubieni w bogactwie ofert placówek oświatowych. Tego typu spotkania to bardzo dobra rzecz! – podkreśla Dariusz Kwaśniewski, członek Zarządu Powiatu Bolesławieckiego.

(informacja Starostwo Powiatowe/ii)