Nasi taekwondocy wywalczyli dwa medale w Belgii

paulina-stojanowska
istotne.pl 0 zawody, taekwondo, gladius, stojanowska

Dwójka bolesławian z reprezentacji Polski juniorów wzięła udział w prestiżowym Europejskim Turnieju Rankingowym Belgian Open. W zawodach wystartowało ponad 1000 zawodników z kilkudziesięciu krajów. Turniej BO zaliczany jest do indywidualnej klasyfikacji ETU (European Taekwondo Union).

W kategorii -46 kg Paulina Stojanowska, zawodniczka LMKS Gladius Bolesławiec) wywalczyła brązowy medal. W półfinale uległa Czeszce Adrianie Simankovej, która okazała się najlepsza w tej kategorii wagowej. Warto dodać, że Adriana pod koniec lutego gościła w Bolesławcu i przygotowywała się do zawodów, trenując wraz z naszymi taekwondokami.

Paulina StojanowskaPaulina Stojanowskafot. LMKS Gladius

Na najwyższym stopniu podium w kategorii -68 kg stanął Kamil Serafin, który zdobył jedyny dla reprezentacji Polski juniorów złoty medal. Obecnie Kamil jest najlepszym w kraju zawodnikiem w swojej kategorii wagowej.