Obłudni miejscy TV Radni

Obłudni miejscy TV Radni
fot. b.org Rajcy protestują, gdy chodzi o TV Trwam. Milczą, gdy chodzi o inne stacje. Zobacz, kto podpisał rezolucję.
istotne.pl azart-sat, telewizja, sesja rm

Na ostatniej sesji radni miejscy zaprotestowali przeciwko nieumieszczeniu TV Trwam ojca Rydzyka w pakiecie cyfrowej telewizji naziemnej. „Wyrażamy naszą dezaprobatę wobec jawnej dyskryminacji także mieszkańców miasta Bolesławiec w możliwości odbioru TV Trwam” – napisali w rezolucji.

Nie słyszeliśmy jednak, by radni byli równie mocno oburzeni i równie ostro protestowali, gdy przez niecałe pół roku w bolesławieckiej kablówce Azart-Sat mieszkańcy opłacający najniższy abonament nie mogli oglądać należnych im programów TVN, TV4 i TV Puls. O sprawie pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku. Radni nie wydali wówczas żadnej rezolucji, nawet nie napomknęli o tym na sesji, choć o sprawie było głośno.

Radny Dariusz Filistyński, inicjator rezolucji broniącej TV Trwam, powiedział nam, że nie pamięta sytuacji z kablówką. – Ale sprawa jest już ponoć nieaktualna. Na temat innych telewizji trzeba się spotkać i pogadać. Nie miałem pełnej wiedzy na ten temat – dodaje radny. Na pytanie, dlaczego nie uzupełnił wiedzy, odpowiada, że to nie pytanie do niego, a do wszystkich radnych.

Po naszym materiale, bez interwencji radnych, w bolesławieckiej telewizji w najniższym abonamencie są już wszystkie należne ludziom programy.

Którzy radni bronili TV Trwam?

 1. Zdzisław Abramowicz
 2. Stanisław Andrusieczko
 3. Adam Biesiadecki
 4. Leszek Chudzik
 5. Andrzej Czeczutka
 6. Dariusz Filistyński
 7. Renata Fredyk
 8. Piotr Hetel
 9. Eugeniusz Jabłoński
 10. Jan Jasiukiewicz
 11. Janina Piestrak-Babijczuk
 12. Józef Pokładek
 13. Mirosław Sakowski
 14. Alojzy Skóra
 15. Paweł Śliwko
 16. Stanisław Wiącek
 17. Stanisław Zmaczyński

Jedynym radnym, który odmówił podpisania rezolucji, był Wojciech Kasprzyk. Pozostali byli nieobecni na sesji.

(informacja: ii)