Okradł mężczyznę, z którym pił

Okradł mężczyznę, z którym pił
fot. B.org Do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie podejrzanemu o kradzież przedmiotów o łącznej wartości 18 tys. zł. Zatrzymany tłumaczył funkcjonariuszom, że skradzione rzeczy chciał sprzedać, a pieniądze przeznaczyć na podróże.
istotne.pl policja, zatrzymanie, kradzież

Do zdarzenia doszło w pierwszym tygodniu lutego. Do komendy policji zgłosił się mężczyzna, który poinformował mundurowych, że został okradziony we własnym mieszkaniu. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że poprzedniego wieczora pił alkohol z nieznajomym mężczyzną w jednym z bolesławieckich lokali. Po wyjściu z lokalu obaj panowie udali się do mieszkania pokrzywdzonego, gdzie kontynuowali imprezę.

Kiedy właściciel mieszkania się przebudził, stwierdził, że zginęły mu kluczyki do dwóch samochodów, dokumenty, dwa telefony komórkowe i laptop. Pod domem nie było też jego auta.

Policjanci zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 27-letni bolesławianin. Funkcjonariusze znaleźli skradzione przedmioty i odzyskali samochód poszkodowanego.

Podejrzany ukradł rzeczy o łącznej wartości 18 tys. zł. Funkcjonariuszom tłumaczył, że skradzione przedmioty chciał sprzedać, a pieniądze przeznaczyć na podróże. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

(informacja KPP Bolesławiec/ii)