Policja z Nowogrodźca zatrzymała włamywaczy

Policja z Nowogrodźca zatrzymała włamywaczy
fot. Marcin Zabawa Zatrzymani mężczyźni są podejrzani o włamanie i kradzież sprzętu RTV z budynku mieszkalnego. Funkcjonariusze zatrzymali także kobietę podejrzaną o paserstwo.
istotne.pl nowogrodziec, policja, osiecznica, kradzież, włamanie, paserstwo

Do włamania doszło w nocy z 10 na 11 lutego, w jednej z miejscowości w gminie Osiecznica. Sprawcy weszli do mieszkania wyłamując drzwi, a następnie skradli sprzęt RTV. Policjanci z Nowogrodźca ustalili i zatrzymali podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa. Do zatrzymania doszło 15 lutego. Zatrzymani, to sześciu mężczyzn w wieku od 18 do 28 lat. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni sprzedali skradzione przedmioty mieszkance gminy Nowogrodziec. Policjanci zatrzymali kobietę jeszcze tego samego dnia (15 lutego). W jej mieszkaniu znaleziono sprzęty pochodzące z kradzieży, między innymi telewizor i zestaw kina domowego. Kobieta miała także przy sobie woreczek z 40 porcjami amfetaminy.

Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą przed sądem za kradzież z włamaniem, za które grozi kara do 10 lat więzienia. Kobieta odpowie za paserstwo i posiadanie narkotyków, za które może jej grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(informacja KPP Bolesławiec/ii)