Podziękowali za pomoc przy Opłatku Osób Niepełnosprawnych

Podziękowali za pomoc przy Opłatku Osób Niepełnosprawnych
fot. B.org Władze powiatu, prezes TDP i księża uhonorowali wolontariuszy, którzy pomagali przy tegorocznej, dziesiątej edycji Opłatka.
istotne.pl niepełnosprawność, religia, powiat bolesławiecki

Ustawienie sceny i stołów, przygotowanie posiłków oraz programu artystycznego i pomoc organizatorska – m.in. za to przedstawiciele Powiatu Bolesławieckiego, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i trzech bolesławieckich dekanatów uhonorowali dyplomami wolontariuszy, którzy pomagali przy dziesiątym Opłatku Osób Niepełnosprawnych. Specjalne podziękowania otrzymali też sponsorzy, organizacje pozarządowe oraz instytucje powiatowe. Uroczystość odbyła się w tłusty czwartek, nie zabrakło zatem pysznego pączkowego poczęstunku.

Barbara KostyraBarbara Kostyrafot. Starostwo Powiatowe
fot. Starostwo Powiatowe

– Rozpiera mnie duma, gdy mogę wręczyć tyle podziękowań młodzieży – powiedział starosta Cezary Przybylski. – Widzę, że wolontariat staje się modny. To wspaniałe zjawisko – dodał.

fot. Starostwo Powiatowe
fot. Starostwo Powiatowe

Liczba młodych wolontariuszy jest rzeczywiście zaskakująca. Aż 250 uczniów szkół ponadgimnazjalnych poświęciło swój czas i energię, by pomóc w przygotowaniach do Opłatka. Wśród nich najwięcej było podopiecznych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu. – Gdybyśmy chcieli wręczać podziękowania wszystkim uczniom tej szkoły, to uroczystość trwałaby i trwała! – śmiała się się kierowniczka Referatu Spraw Społecznych Barbara Kostyra.

fot. Starostwo Powiatowe
fot. Starostwo Powiatowe
fot. Starostwo Powiatowe

Upominki wręczali: radna Rady Powiatu i prezes bolesławieckiego TPD Jadwiga Bobek, starosta Cezary Przybylski, przewodniczący Rady Powiatu Karol Stasik, ks. Tomasz Biczko oraz wicestarosta Stanisław Chwojnicki.


W Opłatku, który odbył się 16 stycznia br., wzięło udział 800 niepełnosprawnych z powiatów bolesławieckiego i lwóweckiego. Wystawę prac konkursowych „Wspomnienie Opłatka” będzie można zwiedzać od 23 lutego w Młodzieżowym Domu Kultury.

(informacja Starostwo Powiatowe/ii)