Wyjątkowy spektakl kabaretowy w Forum

Wyjątkowy spektakl kabaretowy w Forum
fot. http://kmita.art.pl/ Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl „Wszyscyśmy z jednego szynela” w wykonaniu Grupy Rafała Kmity. Dla Czytelników portalu IstotneInformacje.pl mamy dwie wejściówki na to wydarzenie.
istotne.pl teatr, kabaret, grupa, bok - mcc

W ubiegłym roku znakomita krakowska Grupa Rafała Kmity zachwyciła bolesławian przedstawieniem „Aj waj, czyli historie z cynamonem”. W tym roku Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny spektakl kabaretu – „Wszyscyśmy z jednego szynela”.

Przestawienie oparte jest na tekstach wielkich twórców literatury rosyjskiej: Mikołaja Gogola, Lwa Tołstoja, Fiodora Dostojewskiego oraz Antoniego Czechowa. Sam Rafał Kmita tak pisze o tym spektaklu:

Dlaczego XIX-wieczna Rosja? Pewnie dlatego, że lubię to moje cokolwiek dziecięce wyobrażenie o niej. Stepową przestrzeń. Karciane wieczory. Zimową zamieć. Rzewną muzykę. Rozmamłaną nudę. Głęboki ukłon. Gawędy na futorze. Siadanie przed drogą. I szeroką duszę. I miłość na zabój. I obłęd pijaństwa. I nostalgię. I zabawę, aż do zatracenia... […]

„Szynel” Gogola to jedno z najpiękniejszych opowiadań, na jakie udało mi się natrafić. Myślę, że czytając je – w tym pochyleniu się nad człowieczą bezradnością, nad krzywdą i biedą – dowiadujemy się również czegoś o sobie. Ile – mianowicie – w nas wrażliwości, ile gotowości do wzruszeń, ile łez. Ufam, że – mimo wszystko – ciągle jest wielu takich, którzy są bardziej z „Szynela” niż z „McDonalda”. Właśnie dla nich zrobiliśmy ten spektakl.

Uwaga, konkurs! Zakończony

Spektakl odbędzie się 18 lutego w sali Forum. Początek o 19:00. Bilety w kosztują 35 zł i 25 zł. Dla naszych Czytelników mamy dwa zaproszenia na to wydarzenie. Otrzymają je dwie pierwsze osoby, które za pomocą [ formularza kontaktowego ] odpowiedzą na pytanie: Jaki tytuł nosi spektakl Rafała Kmity, w który zagrał popularny aktor Tomasz Kot?

Uwaga: przy wysyłaniu odpowiedzi należy podać numer swojego telefonu. W przeciwnym razie odpowiedź nie będzie brana pod uwagę.

Aktualizacja 2010-02-11 17:35

Konkurs został rozstrzygnięty. Wejściówki otrzymają panie Dorota i Monika.

(informacja ii)

Zobacz także

Strona Grupy Rafała Kmity