Siatkarze TOP pokonali MPK Bogatynia 3:0

Siatkarze TOP pokonali MPK Bogatynia 3:0
fot. TOP Bolesławianie pokonali rywali do 20, 20 i 21. TOP zajmuje 5 miejsce w tabeli rozgrywek IV ligi siatkówki. W najbliższą sobotę (16 stycznia) bolesławianie zmierzą się na wyjeździe z ekipą Kamiennej Góry.
istotne.pl top bolesławiec, bogatynia, mpk legnica

W sobotę (9 stycznia) w sali sportowej przy ul. Bielskiej siatkarze TOP rozegrali mecz z MPK Bogatynia. Pierwszy set zaczął się od prowadzenia naszego zespołu. Kilka razy bolesławianie uzyskiwali przewagę dwóch punktów. Goście doprowadzali do remisu, po czym TOP wychodził na dwupunktowe prowadzenie. W końcówce seta bolesławieccy siatkarze odskoczyli na kilka punktów i nie oddali prowadzenia do końca pierwszej odsłony gry. Zwycięski punkt zdobył blokiem Radosław Turczyński.

Druga odsłona rozpoczęła się od 3-punktowego prowadzenia gości. Nasi siatkarze „obudzili się w połowie seta”. Najpierw przegrywali 7:11, by za chwilę zyskać prowadzenie 14:12, 22:18 i wygrać ostatecznie wygrać 25:20.

Bolesławianie zajmują 5 miejsce w tabeli rozgrywekBolesławianie zajmują 5 miejsce w tabeli rozgrywekfot. Marcin Zabawa

Początek trzeciego seta należał także do przyjezdnych. Siatkarze z Bogatyni prowadzili już nawet pięcioma punktami. Na szczęście w końcówce seta klasę pokazał TOP. Dobra gra blokiem i skuteczne ataki pozwoliły bolesławianom na zwycięstwo w trzecim secie 25:21 (w całym meczu 3:0). W meczu wyróżniali się Paweł Wiatrowski i Mariusz Zaręba. TOP Bolesławiec zajmuje piąte miejsce w tabeli rozgrywek. W najbliższej kolejce bolesławianie zmierzą się na wyjeździe z SIL Kus Kus Kamienna Góra. Wygrana zapewni naszym siatkarzom awans na drugie miejsce w tabeli.

TOP pokonał MPK Bogatynia 3:0 (25:20, 25:20, 25:21)TOP pokonał MPK Bogatynia 3:0 (25:20, 25:20, 25:21)fot. Marcin Zabawa

W sobotnim spotkaniu TOP wystąpił w składzie: Piotr Kozłowski, Marcin Czarniecki, Paweł Wiatrowski, Mariusz Zaręba, Sławomir Potocki, Radosław Turczyński, Kamil Biczak, Andrzej Dąbrowski, Marcin Lelek, Tomasz Pawlik, Piotr Induła. Trener: Bogusław Mienculewicz.

(informacja TOP/ii)