Kabareton na rzecz Arka odbędzie się w Nowogrodźcu

Kabareton na rzecz Arka odbędzie się w Nowogrodźcu
fot. Alicja Krawczyk Młody mieszkaniec Milikowa urodził się bez dłoni i stóp. Nauczyciele i uczniowie z Gimnazjum w Nowogrodźcu po raz kolejny organizują akcję charytatywną, z której dochód przeznaczony zostanie na zakup protez nóg.
istotne.pl nowogrodziec, kukawski

Arek Kukawski z Milikowa jest uczniem drugiej klasy nowogrodzieckiego gimnazjum. Od urodzenia nie ma ani dłoni, ani stóp. Porusza się za pomocą ciężkich, źle dopasowanych protez. – Obecnie używa protez, które dostosowane są do potrzeb osób starszych i które uniemożliwiają mu normalne funkcjonowanie – mówi Alicja Krawczyk, inicjatorka akcji charytatywnej.

Mimo niepełnosprawności Arek gra w piłkę, bez niczyjej pomocy pisze, obsługuje komputer. Długą trasę z domu do szkoły pokonuje pieszo lub rowerem. Do pełnej samodzielności brakuje mu jedynie odpowiednich protez rąk i nóg. Koszt zakupu tych drugich to 50 tys. zł. Co więcej, tego typu protezy trzeba wymieniać co dwa lata. Chłopiec pochodzi z wielodzietnej rodziny. – Jego rodziców na pewno nie stać na taki wydatek – zaznacza Alicja Krawczyk.

fot. Alicja Krawczyk

W niedzielę, 24 stycznia, w auli Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu odbędzie się kabareton na rzecz Arka. Wystąpią m.in. nauczyciele, uczniowie i absolwenci nowogrodzieckiego gimnazjum oraz kabaret Grosik. – W tym roku wszystko będzie na wesoło – podkreśla Alicja Krawczyk.

Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji. Podczas kabaretonu odbędą się m.in. loteria fantowa oraz kiermasz prac wykonanych przez uczniów gimnazjum. Co więcej, najmłodsi uczestnicy imprezy będą mogli odwiedzić Salę Wesołych Zabaw i zrobić sobie niepowtarzalny tatuaż.

fot. Alicja Krawczyk

Dochód z kabaretonu przeznaczony zostanie na zakup protez dla Arka. Początek o 15:00. Wstęp kosztuje tylko 5 zł

fot. Alicja Krawczyk

Możesz pomóc!

Wszyscy ci, którzy chcą wspomóc finansowo Arka, mogą wpłacać pieniądze na konto: Fundacja Dzieciom Niepełnosprawnym „Podaruj Uśmiech” (ING Bank Śląski, nr: 49 1050 1764 1000 0023 0058 3966), koniecznie z dopiskiem „Protezy kończyn dla Arka Kukawskiego”.

Można też przekazać 1% podatku dochodowego:
Fundacja Dzieciom Niepełnosprawnym „Podaruj Uśmiech”
ul. Płocka 5a, 81-535 Gdynia
KRS 0000245254
Koniecznie z dopiskiem „Protezy kończyn dla Arka Kukawskiego”.

(informacja AK/ii)