Dobrze odśnieżone drogi powiatowe!

Dobrze odśnieżone drogi powiatowe!
fot. Starostwo Powiatowe Warunki na drogach powiatu bolesławieckiego są trudne. Starostwo nakazało drogowcom wyjątkowo staranne odśnieżanie. Widać już efekty.
istotne.pl droga, odśnieżanie, powiat bolesławiecki

Koniec poprzedniego tygodnia był szczególnie trudny dla kierowców. Drogi pokryła gruba warstwa śniegu. W poniedziałek, 11 stycznia, władze powiatu spotkały się z szefem Zarządu Dróg Powiatowych Romanem Palczewskim i Bernardem Ostańskim, właścicielem firmy P.H.U. „Widok”, która zajmuje się utrzymaniem dróg wojewódzkich i powiatowych.

fot. Starostwo Powiatowe

Starosta Cezary Przybylski i wicestarosta Stanisław Chwojnicki nakazali drogowcom wyjątkowo staranne odśnieżanie. Podczas spotkania zdecydowano, że pługi odśnieżające ulice będą zostawiać więcej przestrzeni dla samochodów i dokładniej zbierać śnieg przy krawędziach dróg. – Ustaliliśmy priorytety – mówi wicestarosta. – Powiedzieliśmy, czego wymagamy od drogowców, i zamierzamy to egzekwować. Drogowcy pełnią dyżury całodobowe. Nie możemy dopuścić do powstania błota pośniegowego na drogach.

fot. Starostwo Powiatowe

Efekty już widać. Drogi, które zostały posypane solanką, są niemal czarne. – Ze śniegiem radzimy sobie dobrze, i to nie tylko w naszej ocenie – podkreśla Stanisław Chwojnicki.

fot. Starostwo Powiatowe
fot. Starostwo Powiatowe

Starostwo ma do utrzymania 395 km dróg: w tym 95 kilometrów dróg wojewódzkich. – Tak dobre wyniki osiągamy dzięki podziałowi pracy – zaznacza wicestarosta. – Dysponujemy 8 zestawami pługopiaskarek. Dwa z nich odśnieżają drogi wojewódzkie, kolejne dwa: drogi powiatowe w Bolesławcu, dwa: drogi w Warcie Bolesławieckiej i Gminie Wiejskiej Bolesławiec, a następne dwa: trasy w Osiecznicy i Nowogrodźcu – dodaje.

(informacja Starostwo Powiatowe/ii)