WOŚP 2010: ekstremalnie w Iwinach

WOŚP 2010: ekstremalnie w Iwinach
fot. Dariusz Pachnik W biegu przełajowym „Spacerek z Orkiestrą” wystartowało 29 osób. Organizatorzy wydarzenia zebrali ponad 320 zł.
istotne.pl bieg, iwiny, wośp

W sobotę, 9 stycznia, w Iwinach odbył się bieg przełajowy „Spacerek z Orkiestrą”, zorganizowany przez sztab WOŚP w Warcie Bolesławieckiej. W turnieju wystartowało 29 osób (tylko dwie nie ukończyły biegu).

Zawody rozegrano w iście ekstremalnych warunkach. Kilkustopniowy mróz, silny wiatr i ponad 20-centymetrowa warstwa śniegu. Wielu biegaczy, w tym ekipa z Jeleniej Góry, nie dojechało do Iwin z powodu złych warunków atmosferycznych. Tym większe brawa należą się tym, którzy wzięli udział w turnieju.

Mariusz i Andrzej Wojnowiczowie.Jak na bliźniaków przystało, walka o I miejsce w kategorii gimnazjów trwała do ostatniego metra.Wygrał Andrzej.Mariusz i Andrzej Wojnowiczowie.Jak na bliźniaków przystało, walka o I miejsce w kategorii gimnazjów trwała do ostatniego metra.Wygrał Andrzej.fot. Dariusz Pachnik
Walka na jednym z podbiegówWalka na jednym z podbiegówfot. Dariusz Pachnik
Waldemar Socha, szef sztabu WOŚP w Gminie Warta Bolesławiecka i jednocześnie uczestnik bieguWaldemar Socha, szef sztabu WOŚP w Gminie Warta Bolesławiecka i jednocześnie uczestnik biegufot. Dariusz Pachnik

Najmłodszymi uczestnikami zawodów byli Weronika Kanikowska z Raciborowic i Staś Pachnik z Iwin. Oto nazwiska zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

  • Wojciech Pachnik z Lubkowa – w kategorii open mężczyzn
  • Małgorzata Szeliga z Raciborowic – w kategorii open kobiet
  • Jacek Domowicz z Bolesławca – w kategorii weteranów
  • Andrzej Wojnowicz z Lubkowa i Angelika Haniszewska z Raciborowic – w kategorii gimnazjów
  • Dariusz Kulik z Iwin i Weronika Kanikowska – w kategorii szkół podstawowych.

Atmosfera zawodów była wyjątkowo gorąca. Również dlatego, że panie Barbara i Anna Piętka oraz Ewa Kulik serwowały herbatę i przepyszną grochówkę.

Turniej nie mógłby się odbyć bez pomocy Gminnego Centrum Kultury i Mirosława Kopczyńskiego. Organizatorzy biegu zebrali ponad 320 zł.

(informacja Dariusz Pachnik/ii)