Turniej pingponga: 600 zł na rzecz noworodków

Turniej pingponga: 600 zł na rzecz noworodków
fot. Gerard Augustyn Z inicjatywy radnego Mirosława Sakowskiego w II LO odbył się charytatywny turniej tenisa stołowego. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup budki tlenowej dla szpitala powiatowego.
istotne.pl mirosław sakowski, tenis stołowy

W sobotę, 9 stycznia, auli II Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu rozegrano charytatywny turniej tenisa stołowego, zorganizowany przez radnego Rady Miasta Mirosława Sakowskiego. W zawodach wzięło udział ośmiu pingpongistów. Zwyciężył Tomasz Kowal. Na drugiej pozycji uplasował się Jan Aljanowicz. Trzecie miejsce zajął Andrzej Talar.

Od lewej:Tomasz Kowal, Mirosław Sakowski i Krzysztof ŻuromskiOd lewej:Tomasz Kowal, Mirosław Sakowski i Krzysztof Żuromskifot. Gerard Augustyn
W środku: Jan AljanowiczW środku: Jan Aljanowiczfot. Gerard Augustyn
W środku: Andrzej TalarW środku: Andrzej Talarfot. Gerard Augustyn

– Miesiąc temu zadzwoniła do mnie pani Gertruda Kaczyńska, ordynator oddziału noworodkowego. Zapytała, czy mógłbym wesprzeć zakup budki tlenowej dla szpitala powiatowego – opowiada Mirosław Sakowski. – Odpowiedziałem, że chętnie włączę się w tę inicjatywę.

W środku: Józef Cempura, zdobywca 4 miejscaW środku: Józef Cempura, zdobywca 4 miejscafot. Gerard Augustyn
Tomasz Kowal, Krzysztof Ruliński i Monika KowalTomasz Kowal, Krzysztof Ruliński i Monika Kowalfot. Gerard Augustyn

– O tej imprezie przeczytaliśmy w internecie – mówi rodzeństwo Monika i Tomasz Kowal. – Postanowiliśmy przyjechać i nie żałujemy. Atmosfera była bardzo fajna.

W środku: Edward Stachurski (6 miejsce)W środku: Edward Stachurski (6 miejsce)fot. Gerard Augustyn

Podobnego zdania jest Krzysztof Żuromski, organizator techniczny zawodów. – Szkoda tylko, że część zawodników nie dojechała z powodu złych warunków atmosferycznych – dodaje.

fot. Gerard Augustyn

W tym samym czasie rozegrany został trzeci turniej z cyklu „Sakus Cup”. Dochód z obu imprez (600 zł) przeznaczony zostanie na pomoc dla oddziału noworodkowego.

(informacja ii)