5,7 tys. na rzecz Arka Kukawskiego

5,7 tys. na rzecz Arka Kukawskiego
fot. Alicja Krawczyk Organizatorzy akcji charytatywnej w ciągu jednego dnia uzbierali 5,7 tys. zł, które zostaną przeznaczone na zakup protez młodego mieszkańca Milikowa.
istotne.pl nowogrodziec, kukawski

Arek Kukawski z Milikowa jest uczniem drugiej klasy nowogrodzieckiego gimnazjum. Od urodzenia nie ma ani dłoni, ani stóp. Porusza się za pomocą ciężkich, źle dopasowanych protez. – Obecnie używa protez, które dostosowane są do potrzeb osób starszych i które uniemożliwiają mu normalne funkcjonowanie – mówi Alicja Krawczyk, nauczycielka i inicjatorka akcji charytatywnej.

fot. Alicja Krawczyk

Mimo niepełnosprawności Arek gra w piłkę, bez niczyjej pomocy pisze, obsługuje komputer. Długą trasę z domu do szkoły pokonuje pieszo lub rowerem. Do pełnej samodzielności brakuje mu jedynie odpowiednich protez rąk i nóg. Koszt zakupu tych drugich to 50 tys. zł. Co więcej, tego typu protezy trzeba wymieniać co dwa lata. Chłopiec pochodzi z wielodzietnej rodziny. – Jego rodziców na pewno nie stać na taki wydatek – zaznacza Alicja Krawczyk.

fot. Alicja Krawczyk

W niedzielę, 24 stycznia, w auli Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu odbył się kabareton na rzecz Arka. Wystąpili m.in. uczniowie i absolwenci nowogrodzieckiego gimnazjum oraz kabaret Grosik.

Prawdziwą furorę wywołali nauczyciele Gimnazjum, którzy zaprezentowali oryginalną „Multibajkę” oraz takie przeboje jak „Mydełko Fa” czy „Daj mi tę noc”.

fot. Alicja Krawczyk

Widzów zachwycili też młodzi kabareciarze. Publiczność mogła podziwiać m.in. postępową Julię, zagubionego Jasia, zachwycającego się polskimi realiami Araba, zgryźliwe dewotki czy opowiadającego o swoich rozterkach sercowych Sydneya.

fot. Alicja Krawczyk

Podczas kabaretonu odbyła się też loteria fantowa (organizatorzy zebrali ponad 900 fantów!). Można było również skosztować wyśmienitych domowych wypieków. A najmłodsi uczestnicy imprezy mieli okazję odwiedzić Salę Wesołych Zabaw i zrobić sobie niepowtarzalny tatuaż.

Całkowity dochód z kabaretonu to 5,7 tys. zł. Od początku roku młodzież z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu zebrała łącznie 8 800 zł na rzecz Arka. Organizatorzy akcji dziękują wszystkim, którzy pomagają w realizacji marzenia młodego mieszkańca naszego powiatu.

fot. Alicja Krawczyk

Możesz pomóc!

Wszyscy ci, którzy chcą wspomóc finansowo Arka, mogą wpłacać pieniądze na konto: Fundacja Dzieciom Niepełnosprawnym „Podaruj Uśmiech” (ING Bank Śląski, nr: 49 1050 1764 1000 0023 0058 3966), koniecznie z dopiskiem „Protezy kończyn dla Arka Kukawskiego”.

Można też przekazać 1% podatku dochodowego:
Fundacja Dzieciom Niepełnosprawnym „Podaruj Uśmiech”
ul. Płocka 5a, 81-535 Gdynia
KRS 0000245254
Koniecznie z dopiskiem „Protezy kończyn dla Arka Kukawskiego”.

(informacja AK/ii)