Ślisko w Kraśniku Dolnym

Ślisko w Kraśniku Dolnym
fot. Czytelniczka O sprawie powiadomiła nas Czytelniczka. Napisała, że jechała wolno, a mimo to na głównym zakręcie w Kraśniku Dolnym jej auto wpadło w poślizg i wypadło z trasy. Zarząd Dróg Powiatowych tłumaczy, że kierowcy powinni zawsze dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze.
istotne.pl droga, kraśnik dolny, zima, zdp bolesławiec

O nagłośnienie sprawy poprosiła nasza Czytelniczka. W mailu do redakcji napisała: „Na głównym zakręcie w Kraśniku Dolnym była tzw. szklanka. Do winy za taki stan dróg nie poczuwa się zarządca – Zarząd Dróg Powiatowych. We wtorek [15 grudnia – przyp. red.] na tym zakręcie wpadłam w poślizg, mimo że jechałam z prędkością mniejszą niż 20 km/h”.

fot. Czytelniczka

Kobieta wezwała policję. „Usłyszałam, że nie dostosowałam prędkości do warunków panujących na drodze, że na takiej nawierzchni należy używać (!) łańcuchów i że otrzymam mandat. Zarząd tłumaczył, że o 1:00 w nocy wysłał na tę drogę piaskarki. W tej chwili stan drogi – po kilkunastu telefonach do zarządcy – jest nieco lepszy. Mnie pozostaje jedynie pogodzić się z uszkodzonym autem i mandatem. Tylko za co? Za to, że droga jest śliska?!” denerwuje się Czytelniczka.

– Mamy siedem pługopiaskarek na 400 km dróg – tłumaczy Anatoliusz Koper, zastępca kierownika Zarządu Dróg Powiatowych. – Staramy się utrzymywać przejezdność dróg na tyle, na ile pozwala nam sprzęt i środki finansowe. Najpierw wysyłamy piaskarki na najbardziej ruchliwe trasy. Droga przez Kraśnik Dolny ma dopiero piątą kategorię zimowego utrzymania.

fot. Czytelniczka

Jak podkreśla Koper, ZDP może jedynie łagodzić skutki zimy. – Odpowiedzialność spoczywa na kierowcach. To oni powinni zawsze dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze – dodaje wiceszef Zarządu Dróg Powiatowych.

Aktualizacja 2009-12-18 10:30

Poniżej prezentujemy komentarz Czytelnika:

W takiej sytuacji najlepiej odbić piłeczkę na użytkownika drogi. Jeżeli zarząd dróg jest bez winy, to niech przekroczy o parę metrów granice powiatu w stronę Chocianowa i zobaczy, jak tam są drogi utrzymane. Po wyjechaniu z Bolesławca w jakąkolwiek stronę, oprócz Zgorzelca, to jest gorzej niż źle. A ponoć już w lipcu są przygotowani do zimy. Jak to się ma do stanu faktycznego?

Przekaż istotną informację

Sygnał o śliskiej drodze w Kraśniku Dolnym otrzymaliśmy od jednego z Czytelników. Jeżeli również posiadasz ważne informacje, wyślij SMS, zadzwoń lub napisz maila. Gwarantujemy anonimowość.

(informacja ii)