Policja: ratujmy ludzi przed zamarznięciem

Policja: ratujmy ludzi przed zamarznięciem
fot. Marcin Zabawa Bolesławiecka policja prowadzi akcję „Zima 2009/2010”. Akcja ma na celu uchronienie osób (zwłaszcza bezdomnych) przed zamarznięciem. O tym, że zagrożone jest zdrowie i życie ludzi można poinformować policję telefonicznie, dzwoniąc pod numer 997 lub 112.
istotne.pl 0 policja, akcja, zima, mróz

Reklama

Kiedy na dworze panują ujemne temperatury wiele osób traci zdrowie lub życie. Ludzie umierają w wyniku nadmiernego wychłodzenia organizmu. Często dochodzi też od odmrożeń kończyn, kończących się ich amputacją. Problem dotyka przede wszystkim osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku. Zagrożenie utraty zdrowia lub życia dotyczy nie tylko osób przebywających na dworze. Niebezpiecznie jest także przebywanie w opuszczonych i nieogrzewanych pomieszczeniach.

Policjanci apelują do mieszkańców miasta i powiatu bolesławieckiego o informowanie o sytuacjach, w których zagrożone jest zdrowie i życie ludzi. Z taką informacją można zadzwonić pod numer 997 albo 112. Funkcjonariusze pomogą dotrzeć osobie potrzebującej do odpowiedniej placówki, w której znajdzie pomoc.

Schronisko, noclegownia, jadłodajnia

W Bolesławcu działa schronisko (30 miejsc) i noclegownia (10 miejsc) dla bezdomnych mężczyzn. Schronisko i noclegownia mieszczą się przy al. 1000-lecia 30 (teren Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych), tel. 075 738 03 47. Natomiast przy parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy placu Zamkowym 1 b działa jadłodajnia, tel. 075 735 11 10 . Dziennie jest tam wydawanych 100 posiłków.

Akcja Zima 2009/2010 – działania policji na terenie miasta i powiatu

W czasie zimowych miesięcy na terenie miasta i powiatu bolesławieckiego prowadzone są wzmożone kontrole miejsc, w których mogą przebywać osoby samotne i bezdomne. Policja współpracuje w tym zakresie z organami samorządu terytorialnego oraz organizacjami i placówkami społecznymi, które zobowiązane są do udzielenia pomocy osobom potrzebującym. Funkcjonariusze zwracają także uwagę na osoby nietrzeźwe, przebywające na świeżym powietrzu. W czasie nocnych patroli policjanci sprawdzają dworce, przystanki, ciągi kanalizacyjne, węzły ciepłownicze, opuszczone budynki oraz ogródki działkowe. W takich miejscach mogą przebywać osoby samotne i bezdomnych.

Informacje o osobach bezdomnych z terenu miasta można też przekazywać do Straży Miejskiej, tel. 075 644 79 90 lub 0 505 186 457.

(informacja KPP Bolesławiec/MZ)

Reklama