Zmiana organizacji ruchu w centrum Nowogrodźca

Zmiana organizacji ruchu w centrum Nowogrodźca
fot. Krzysztof Gwizdała Ulica Kościuszki została zamknięta dla ruchu tranzytowego. Zmieniono też organizację ruchu na dwóch skrzyżowaniach.
istotne.pl nowogrodziec, ruch, skrzyżowanie

Kierowcy jadący przez Nowogrodziec muszą uważać na zmianę organizacji ruchu w mieście. Od 29 grudnia dla ruchu tranzytowego zamknięte zostały ulica Kościuszki oraz zachodnia i południowa część Rynku. Ponadto zmieniono organizację ruchu na skrzyżowaniach ulic Sienkiewicza, Krótkiej i Ogrodowej oraz Kolejowej z Krótką i Lubańską. Na tych skrzyżowaniach kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, gdyż wyznaczono nowy przebieg dróg z pierwszeństwem przejazdu.

Zmiany zostały wprowadzone po to, aby usprawnić ruch tranzytowy i odciążyć część Rynku. Dotychczas samochody ciężarowe jeździły przez centrum Nowogrodźca. Niejednokrotnie dochodziło do sytuacji, że kierowcy tirów (jadący od strony Lubania) mieli problem z pokonaniem wąskich uliczek w centrum miasta. Od 29 grudnia ruch tranzytowy od strony Lubania ma omijać Rynek i odbywać się ulicą Krótką i Sienkiewicza. Również od wtorku policja odnotowała kilka drobnych kolizji. Większość kierowców jeździ na pamięć i nie zwraca uwagi na znaki drogowe.

(informacja Czytelnik/UMiG Nowogrodziec/ii)