Norman Lippik i Rafał Molenda mistrzami powiatu w brydżu

Norman Lippik i Rafał Molenda mistrzami powiatu w brydżu
fot. Marcin Zabawa W trzeciej edycji Mistrzostw Powiatu Młodzieży Szkolnej w Brydżu Sportowym triumfował duet Norman Lippik i Rafał Molenda.
istotne.pl zawody, brydż, bkb, powiat bolesławiecki

Trzecie Mistrzostwa Powiatu Młodzieży Szkolnej w Brydżu Sportowym odbyły się w piątek, 11 grudnia, w I LO. Zawody zgromadziły rekordową liczbę uczestników. W rozgrywkach wzięło udział 32 brydżystów.

Norman LippikNorman Lippikfot. BKB
Rafał MolendaRafał Molendafot. BKB

W mistrzostwach bezkonkurencyjni okazali się Norman Lippik (SP nr 5, MDK) i Rafał Molenda (I Prywatne Gimnazjum, MDK). Na drugiej pozycji uplasowali się Beata Witek i Przemysław Juda, a na trzeciej – Justyna Bartz i Dawid Permus (obie pary reprezentowały I LO).

fot. BKB

Organizatorzy nie zapomnieli o nagrodzie dla najmłodszych uczestników zawodów. Otrzymali ją bliźniacy Janek i Jakub Dziuba z SP nr 4. Specjalną nagrodę dla najlepszej pary z Młodzieżowego Domu Kultury ufundował Marek Łętowski, dyrektor MDK. Natomiast fundatorem upominków dla wszystkich uczestników zawodów było Starostwo Powiatowe w Bolesławcu.

Jakub DziubaJakub Dziubafot. BKB
Janek DziubaJanek Dziubafot. BKB

Zawody sędziowali instruktorzy brydża sportowego Roland Lippik i Sławomir Zimniak. Organizatorami mistrzostw byli: Bolesławiecki Klub Brydżowy, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy oraz I LO w Bolesławcu.

(informacja BKB/ii)