Wieczór Tradycji w Łaziskach

Wieczór Tradycji w Łaziskach
fot. GOKiS w Bolesławcu Prawie 150 osób wzięło udział w kolejnym Wieczorze Tradycji Bożonarodzeniowych, który odbył się w podbolesławieckich Łaziskach.
istotne.pl święto, wieczór, tradycja, gokis bolesławiec

Oczekiwanie na święta wypełniają imprezy o świątecznym charakterze. W niedzielę, 13 grudnia, w podbolesławieckich Łaziskach odbył się kolejny Wieczór Tradycji Bożonarodzeniowych, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu, Koło Gospodyń Wiejskich i Radę Sołecką z Łazisk.

fot. GOKiS w Bolesławcu
fot. GOKiS w Bolesławcu

Podczas imprezy odbyły się warsztaty plastyczne, muzyczne i kulinarne. Grupy plastyczne przygotowały ozdoby na choinkę: świeczniki, łańcuchy i gwiazdy.

fot. GOKiS w Bolesławcu

O oprawę muzyczną zadbał zespół Ocice. Tego wieczoru w sali Domu Ludowego zabrzmiały najpiękniejsze kolędy polskie i chorwackie.

fot. GOKiS w Bolesławcu

Pod czujnym okiem gospodyń maluchy formowały ciasteczka i lepiły pierogi z kapustą i grzybami.

fot. GOKiS w Bolesławcu

Po kolacji na scenie zaprezentowały się dzieci z Klubu 4-H z Łazisk (wystawiły jasełka) oraz grupa taneczna z Bolesławca.

fot. GOKiS w Bolesławcu

Tego dnia przeprowadzono również aukcję prac wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Ocicach. Dochód z licytacji został przeznaczony na zakup pompy insulinowej dla 9-letniej Liliany z Ocic.

(informacja GOKiS w Bolesławcu/ii)

Zobacz także

GOKiS w Bolesławcu