Bolesłavia: 16 medali w Zgorzelcu

dominika-kwaszcz
fot. Justyna Serafińska-Gruman 50 licencjonowanych lekkoatletów Bolesłavii wystartowało w Memoriale im. Wilhelma Nowickiego. Bardzo dobry występ zanotowali też uczniowie SP nr 4.
istotne.pl 0 zawody, lekkoatletyka, sport, bolesłavia, sp4 bolesławiec

W Zgorzelcu odbył się Mityng Inauguracji Sezonu Lekkoatletycznego – Memoriał im. Wilhelma Nowickiego. Wystartowali w nim czołowi zawodnicy kardy narodowej, wojewódzkiej, a także zawodnicy z lubuskich i dolnośląskich klubów lekkoatletycznych (m.in. z Wrocławia, Legnicy, Jeleniej Góry, Lubina, Polkowic, Zgorzelca, Bogatyni, Lwówka Śląskiego, Szprotawy i Zielonej Góry). W zawodach wzięło udział ponad 400 lekkoatletów, w tym aż 50 licencjonowanych zawodników MKS Bolesłavia.

W kategoriach dziecięcych znakomicie spisali się zarówno reprezentanci Bolesłavii, jak i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu, z którą klub współpracuje.

Świetnie radzili sobie także starsi bolesłavianie. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Kacper Olszewski (w pchnięciu kulą młodzików – 13,64 m), Ewa Ochocka (w biegu na 100 m – 12,91), Agnieszka Bosek (w rzucie młotem juniorek – 39,18), Monika Sandak (w rzucie oszczepem młodziczek – 39,00) oraz Beata Dąbal (w pchnięciu kulą – 11,61 m).

Srebrne medale wywalczyli: Beata Dąbal (w rzucie młotem juniorek – 38,21), Monika Sandak (w rzucie młotem młodziczek – 29,22), Ewa Ochocka (w skoku w dal – 5,36), Grzegorz Szuszkiewicz (w rzucie młotem juniorów 50,10 [rekord życiowy]), Dawid Kopała (w rzucie młotem juniorów młodszych – 53,03), Kacper Olszewski (w rzucie oszczepem młodzików – 46,92 [najlepszy wynik sezonu]) Trzecią lokatę zajął Grzegorz Szuszkiewicz w pchnięciu kulą juniorów.

W kategorii dzieci starszych bezkonkurencyjna okazała się Dominika Kwaszcz (Bolesłavia), która w skoku w dal zdeklasowała 38 rywalek (5,00). Srebra medalistka uzyskała wynik o 66 cm słabszy. Co więcej, Dominika zwyciężyła też w biegu na 60 m.

Kacper Tałocha, zawodnik Bolesłavii okazał się najlepszy w biegu na 300 m (48,00), a w biegu na 60 m był drugi.

W biegu na 1000 m Mateusz Kwieciński zajął pierwsze miejsce. W skoku w dal Michał Bober był drugi, a Mateusz Tofil – trzeci. Drugi w biegu 1000 m był Aksel Solski. Trzecie miejsca zajęli: Joel Kusiciel (1000 m – 3:43,06) i Michał Bober (60 m). Opiekunem zawodników ze Szkoły Podstawowej nr 4 jest Rafał Kwieciński, trenerami lekkoatletów Bolesłavii są: Małgorzata Markowska, Tomasz Markowski, Dariusz Marek oraz Bartosz Gruman.

(informacja: Justyna Serafińska-Gruman/ii)