BKS – Olimpia Kamienna Góra 4:0

piotr-brylkowski-bks-mecz
istotne.pl 0 kamienna, góra, bks bolesławiec

W sobotę, 28 kwietnia, seniorzy BKS Bobrzanie zmierzyli się z Olimpią Kamienna Góra. Nasz zespół przystąpił do meczu bardzo ambitnie. Od pierwszych minut spotkania BKS dominował na boisku w każdym elemencie gry. Jedyne zastrzeżenia można mieć do skuteczności oddanych strzałów. Kilka razy przed szansą na otwarcie wyniku meczu był Łukasz Filipiak. Nim minął kwadrans po dwie dobre okazje zmarnowali: Paweł Dzięgleski i Jacek Bochnia. Większość tych okazji, to sytuacje sam na sam z bramkarzem. Niestety, uderzenia były albo niecelne, albo piłka trafiała wprost w bramkarza. W 15 minucie Łukasz Filipiak trafił w słupek. Pierwszy gol padł w 22 minucie. Bramkę zdobył Paweł Dzięgleski. Asystę zaliczył Łukasz Filipiak. W 39 minucie bolesławianie wykonywali rzut wolny. Szybkie rozegranie Łukasza Filipiaka do Pawła Żmudzińskiego zaskoczyło gości. Bramkę zdobył Paweł Żmudziński. Wynikiem 2:0 dla BKS zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Warto zauważyć, że przez pierwszą połowę goście oddali tylko jedno groźne uderzenie na bramkę Bartosza Bochni. Nasz bramkarz zdołał jednak wypiąstkować silnie bitą piłkę.

Bramkarz BKS - Bartosz Bochnia zachował w meczu czyste kontoBramkarz BKS - Bartosz Bochnia zachował w meczu czyste kontofot. Marcin Zabawa

W drugiej połowie bolesławianie nie zwalniali tempa. W 59 minucie przed kolejną szansą na zdobycie gola znalazł się Jacek Bochnia. Niestety, piłkarz trafił w bramkarza. Dwie minuty później kolejną asystą popisał się Łukasz Filipiak. Podanie na gola dla BKS zamienił Łukasz Graczyk. W 68 minucie wynik spotkania ustalił Krzysztof Janicki, który pojawił się na boisku zaledwie 3 minuty wcześniej. BKS pewnie pokonał Olimpię Kamienna Góra 4:0 (2:0). Zwycięstwo mogło być większe, ale nasi piłkarze nie wykorzystali wielu dogodnych okazji. Najbliżej strzelenia gola był Łukasz Filipiak. Niestety, trafił w poprzeczkę. W następnym meczu bolesławianie zmierzą się na wyjeździe z Łużycami Lubań. Mecz zostanie rozegrany 3 maja.

BKS: Bochnia B. – Powroźnik, Pietrzak, Klimas, Bryłkowski, Wojciechowski (65' Janicki), Bochnia J., Żmudziński (75' Dzioba), Głowacki (46' Graczyk), Filipiak, Dzięgleski (60' Kamuda).

(informacja: Marcin Zabawa)