BKS – Victoria Ruszów 4:1

pilkarz-mecz-bks-victoria-jacek-bochnia
istotne.pl 0 victoria, ruszów, bks bolesławiec

W sobotę, 14 kwietnia, BKS rozgrywał mecz 20 kolejki. Przeciwnikiem naszej drużyny była Victoria Ruszów. Od pierwszych minut spotkania bolesławianie starali się zagrozić bramce gości, ale to przyjezdni otworzyli wynik meczu. Po błędzie obrony mocnym i precyzyjnym strzałem popisał się Tomasz Muła i było 1:0 dla Ruszowa. Podrażnieni stratą bramki bolesławianie ruszyli do odrabiania strat. Udało się to już w 18 minucie. Kapitalny strzał głową oddałJacek Bochnia i było 1:1. Do końca pierwszej połowy obie drużny próbowały zdobyć drugą bramkę. BKS ciągle atakował a goście kontrowali. Do przerwy 1:1.

Jacek Bochnia - strzelec dwóch goli dla BKSJacek Bochnia - strzelec dwóch goli dla BKSfot. Marcin Zabawa

W drugiej połowie BKS grał agresywnie i chwilami zamykał piłkarzy z Ruszowa na ich połowie. Ruszowianie ograniczali się do groźnych kontrataków. Przełom w meczu nastąpił w 66 minucie. Indywidualną akcją błysnął Łukasz Filipiak. Piłkarz minął, w swoim stylu, kilku obrońców i ładnym uderzeniem pokonał bramkarza Victorii. W 80 minucie padł trzeci gol dla BKS. Na bramkę uderzał Jan Wojciechowski. Niepewna interwencja bramkarza z Ruszowa pozwoliłaJackowi Bochni zdobyć gola z dobitki. W 84 minucie wynik meczu na 4:1 ustalił Jan Wojciechowski. W ostatnim kwadransie meczu goście opadli z sił. Bolesławianie nadal nie odpuszczali. Efektowną piłkarską sztuczką popisał się Łukasz Filipiak, który podbił piętą piłkę i przerzucił ją nad dwoma zawodnikami gości. W końcowych minutach meczu padł piąty gol dla BKS. Jego autorem był Mateusz Mucha. Niestety, sędzia bramki nie uznał twierdząc że została zdobyta z pozycji spalonej. BKS pewnie pokonał Victorię Ruszów 4:1 (1:1). W następnej kolejce bolesławianie zmierzą się na wyjeździe z Olimpią Kowary.

BKS: Bochnia B. – Powroźnik (46' Dzioba), Pietrzak, Mucha (żk), Janicki (Bryłkowski), Głowacki, Bochnia J., Żmudziński, Graczyk (żk) (79' Kamuda), Filipiak, Wojciechowski.

(informacja: Marcin Zabawa)