GKS Raciborowice poza Pucharem Polski

Piłkarze walczą o piłkę
istotne.pl 0 karkonosze, puchar, jelenia góra, gks raciborowice

W niedzielę (21 marca) w Raciborowicach rozegrano mecz 1/4 finału Okręgowego Pucharu Polski. Miejscowy GKS (klasa okręgowa) podejmował KS Karkonosze Jelenia Góra (IV liga dolnośląska). Spotkanie było rozgrywane w trudnych warunkach. Padający deszcz i namoknięta murawa znacznie utrudniały grę piłkarzom.

KSK Jelenia Góra pokonał GKS Raciborowice 5:2KSK Jelenia Góra pokonał GKS Raciborowice 5:2fot. Marcin Zabawa

Już w 8 minucie, po strzale Pawła Walczaka, na prowadzenie wyszli goście. Kwadrans później ten sam piłkarz zdobył drugiego gola. W 29 minucie na 3:0 dla Karkonoszy podwyższył Marek Siatrak. Przed przerwą padły kolejne dwa gole. Najpierw bramkę zdobyli gospodarze. Na listę strzelców wpisał się Łukasz Hencel, zaś w 45 minucie rzut karny dla Karkonoszy wykorzystał Marcin Krupa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:1 dla przyjezdnych.

Mecz rozgrywany był na namokniętnej i grząskiej murawieMecz rozgrywany był na namokniętnej i grząskiej murawiefot. Marcin Zabawa
Zespół z Jeleniej Góry awansował do półfinału Okręgowego Pucharu PolskiZespół z Jeleniej Góry awansował do półfinału Okręgowego Pucharu Polskifot. Marcin Zabawa

Po zmianie stron nadal przeważali goście z Jeleniej Góry. W 52 minucie na 5:1 podwyższył Daniel Kotarba. Wynik spotkania ustalił Adrian Kulesza. Zawodnik GKS zdobył w 62 minucie bramkę dla Raciborowic. KS Karkonosze Jelenia Góra pokonał GKS Raciborowice 5:2 i awansował do półfinału Okręgowego Pucharu Polski.