BKS rozgromił Czarnych Lwówek w ostatnim sparingu

Piłkarze walczą o piłkę
fot. istotne.pl Aż 8:0 bolesławianie pokonali Czarnych Lwówek Śląski. Na listę strzelców wpisali się: Krzysztof Szymański (3), Łukasz Graczyk (2), Adam Klimas i Radosław Szajwaj.
istotne.pl 0 sparing, bks bolesławiec

W sobotę (13 marca) w Lwówku Śląskim BKS Bobrzanie rozegrał ostatni sparing przed wiosenną rundą rozgrywek. Przeciwnikiem naszego zespołu była, występująca w klasie okręgowej, drużyna Czarnych Lwówek. Po ostatniej porażce 1:3 z Kuźnią Jawor bolesławianie podeszli do sobotniego spotkania bardzo zmotywowani.

BKS rozgromił Czarnych Lwówek 8:0BKS rozgromił Czarnych Lwówek 8:0fot. Marcin Zabawa

Mecz od samego początku przebiegał pod dyktando BKS. Po kwadransie gry piłkę do siatki gospodarzy skierował Chrystian Serkies. Sędzia gola nie uznał, dopatrując się spalonego. Niecałe 10 minut później Czarni pod naporem BKS strzelili gola samobójczego. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy lwówecki bramkarz skapitulował po dwóch trafieniach Krzysztofa Szymańskiego i jednym Adama Klimasa. Przewaga BKS w pierwszej połowie nie podlegała wątpliwości. Gospodarze nie mogli wyjść z własnej połowy i ani razu poważnie nie zagrozili bramce Marka Przykłoty.

Adam Klimas zdobył gola w pierwszej połowieAdam Klimas zdobył gola w pierwszej połowiefot. Marcin Zabawa
Mecz z Czarnymi Lwówek był ostatnim sprawdzianem przed rundą wiosennąMecz z Czarnymi Lwówek był ostatnim sprawdzianem przed rundą wiosennąfot. Marcin Zabawa

W drugiej połowie trener Leszek Dulat przeprowadził zmiany w składzie. Dobrze zaprezentował się Łukasz Graczyk. W swoim debiucie piłkarz z Trzebienia zdobył 2 bramki. W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się po raz trzeci Krzysztof Szymański oraz Radosław Szajwaj. BKS zagrał ambitnie i z zaangażowaniem i wysoko pokonał Czarnych Lwówek 8:0. Okazałe zwycięstwo pozwala optymistycznie myśleć o pierwszym meczu rundy wiosennej, który bolesławianie rozegrają w Legnicy.

Krzysztof Szymański (z lewej) zdobył 3 bramkiKrzysztof Szymański (z lewej) zdobył 3 bramkifot. Marcin Zabawa

Skład BKS: Marek Przykłota – Łukasz Bednarz, Paweł Płachta, Błażej Rajchel, Krzysztof Szymański, Mateusz Mucha, Adam Klimas, Adam Popecki, Tomasz Jasiński, Chrystian Serkies, Krzysztof Janicki. W rezerwie (wystąpili w II połowie): Sebastian Łokaj, Kamil Kozak, Radosław Szajwaj, Mateusz Janczyszyn, Marcin Głowacki, Łukasz Graczyk, Wojciech Dzioba, Jacek Bochnia.